در حال بارگذاری ...
 • امضا قرارداد همکاری میان گمرک ایران و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی

  شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی با ۶ دهه سابقه در بیش از ۳۰ نقطه گمرکی کشور حضور دارد و در زمینه تخلیه و بارگیری و انبارداری خدمات‌رسانی می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قرارداد همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی به امضای معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک و مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی رسید .

  احمد ذاکری ، معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران در مراسم امضای این قرارداد گفت : در پی ارائه فراخوان به شرکت‌های واجد شرایط برای ارائه خدمات به گمرک در زمینه تخلیه و بارگیری و انبارداری ، شرکت‌های عمومی و خدمات گمرکی آمادگی خود را برای انجام این کار اعلام کرد که پس از برگزاری جلسات مشترک کارشناسی و بررسی نقطه نظرات و پیشنهادات مطرح شده ، قرارداد همکاری فی‌مابین امضا شد .

  وی افزود : براساس این قرارداد، مدیران گمرک و شرکت انبارهای عمومی در استان‌ها در صورت بروز مشکلات احتمالی ، با هماهنگی و تعامل لازم، موضوعات را در همان محل خدمت خود حل و فصل کرده و چنانچه نیاز به بررسی آن در  ستاد بود نسبت به‌ رفع آن اقدام خواهد شد .

  همچنین مقرر شد شرکت انبارهای عمومی نسبت به ایجاد امکانات و زیرساخت‌های مناسب برای تبادل الکترونیکی اطلاعات با گمرک اقدام و ظرفیت‌های استانی خود را در مورد ارائه خدمات به گمرکات اجرایی تقویت نمایند .

  معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با اشاره به تجربه شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی در خدمات‌رسانی به گمرک ، ابراز امیدواری کرد که در فصل جدید همکاری این شرکت با گمرک رضایت هر چه بیشتر صاحبان کالا و خدمت‌گیرندگان فراهم شود .

  بر پایه این گزارش محمدرضا اسدی، مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی نیز با ابراز خرسندی از امضای این قرارداد گفت: شرکت انبارهای عمومی با استفاده از ابزارها و تجهیزات مدرن ، تلاش می‌کند تا ضمن بهبود و ارتقای سطح خدمات خود ، امکان تبادل الکترونیکی اطلاعات با گمرک را فراهم سازد و این کار در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت .

  وی همچنین اطمینان داد که شرکت انبارهای عمومی همه تلاش خود را برای رفع نیازهای لجستیکی گمرک به کار خواهد بست تا از این طریق شایستگی خود را به اثبات برساند .

  مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی در ادامه از نوسازی تجهیزات و امکانات فنی این شرکت در راستای بهبود بخشیدن به سطح خدمات و کسب رضایت صاحبان کالا خبر داد و گفت : امیدوارم نتایج همکاری و تعامل نزدیک گمرک و شرکت انبارهای عمومی به ایجاد سرعت و سهولت خدمات‌دهی به ذی‌نفعان کمک کند .

  شایان ذکر است که شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی با ۶ دهه سابقه در بیش از ۳۰ نقطه گمرکی کشور حضور دارد و در زمینه تخلیه و بارگیری و انبارداری خدمات‌رسانی می‌کند .
  مطالب مرتبط

  صادرات غیر نفتی کشور در این مدت یکماهه ، هفت میلیون و ۹۹۲ هزار تن کالای ایرانی به ارزش چهار میلیارد و ۱۷۱ میلیون دلار بوده که نسبت به تیرماه ۱۴۰۰ دو درصد در وزن و ۲۴ درصد در ارزش افزایش داشته است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی گمرک از صادرات ۳۶۶ هزار تنی بنزین به ارزش ۱۳۳ میلیون دلار در چهار ماهه امسال خبر داد .

  |

  همواره ترکیه هم در واردات و هم در صادرات در بین چهار شریک اول ایران بوده و در سال ۱۴۰۰ نیز ۱۲ درصد وزن و ۱۱ درصد ارزش کل تجارت کشورمان با دنیا مربوط به ترکیه بوده است .

  |

  سرعت بخشیدن به ترخیص کالا در ایستگاه های بازرسی خودرو ، راه آهن ، هوانوردی و مرزهای دریایی ، بهینه سازی سیستم مدیریت ریسک ، توسعه زیر ساخت گذرگاه های مرزی و افزایش تعداد ماموران گمرکی در گذرگاه های مرزی به منظور تسریع در روند ترخیص از جمله موارد مهمی بود که مورد بحث جدی قرار ...

  |

  تعیین تکلیف وضعیت متولی زیرساخت در دفاتر گمرکی ، اعمال نظرات گمرک در احداث و جانمایی زیرساخت ها در مرزهای مجاز آبی ، انطباق طرح های جامع با فرایندها و رویه های گمرکی از جمله موارد مورد نظر اعضا بود .

  |

  نظرات کاربران