در حال بارگذاری ...
 • امضا توافقنامه هشتمین اجلاس کمیته مشترک همکاری حمل ‌و نقل جاده‌ای میان ایران و افغانستان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، هشتمین اجلاس کمیته مشترک همکاری‌های حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان ، با حضور معاونان وزرای حمل‌و نقل دو کشور ، مدیران و کارشناسان بخش‌های دولتی ، خصوصی و صنفی ذی‌ربط ، در روزهای ۱۱ تا ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ در تهران به میزبانی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار شد .

  این نشست که به ریاست عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیرراه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای و حسنی مبارک عزیزی معین وزارت ترانسپورت دولت افغانستان برگزار شد ، دو طرف با توجه به اهمیت جایگاه دو کشور در منطقه و لزوم همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه حمل‌ونقلی بین دو کشور دوست ، مسلمان و هم زبان ، به خصوص در شرایط خاص بوجودآمده به دلیل شیوع بیماری کرونا و انسداد برخی از مرزها ، پس از سه روز مذاکرات فشرده در حوزه‌های کارشناسی ، به توافقاتی در جهت کاهش موانع و تسهیل تردد ناوگان دو کشور دست یافتند .

  شایان ذکر است ، در این مذاکرات دو طرف در خصوص رفع برخی از موانع در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای بین دو کشور از جمله لزوم افزایش ساعات کاری در مرزها ، امکان لغو عوارض متقابل حمل‌ونقلی ، تجهیز مرزهای افغانستان به باسکول‌های کالیبره‌ شده ، ضرورت تسهیل دولت افغانستان در خروج بموقع کامیون‌های ایرانی ، ساخت پل دوم میلک ، همچنین تسهیل ترانزیت از قلمرو دو کشور به توافقاتی دست یافتند و سند این توافقنامه در فرودگاه بین‌المللی حضرت امام به امضای معاونین وزرای دو کشور رسید .

  گفتنی است در روز سوم اجلاس ، هیات افغان از مراحل ساخت آزادراه تهران ـ شمال بازدید به عمل آورد .
  مطالب مرتبط

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  یکی از تاثیرات مهم در ارائه خدمات نوین به مسافران حذف واسطه های بدون آورده سرمایه و ایجاد ارزش افزوده در این حوزه و توانمند سازی سرمایه گذاران این بخش است . از طرفی هر اتوبوس می تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم توشه همراه و غیر همراه را در چهارچوب قانون و بدون مغایرت با ایمنی مسافران در جعبه ...

  |

  تشریح ​نحوه آموزش های مرتبط با صدور کارت هوشمند رانندگان ناوگان عمومی حمل‌ و نقل جاده ای

  تشریح ​نحوه آموزش های مرتبط با صدور کارت هوشمند رانندگان ناوگان عمومی حمل‌ و نقل جاده ای

  متقاضیان تغییر نوع فعالیت مندرج در کارت هوشمند از باری به مسافری یا برعکس ، ملزم به گذراندن دوره‌های آموزشی تکمیلی نبوده و کارت هوشمند آنان تا مهلت اعتبار باقیمانده در کارت هوشمند، تعویض می شود .

  |

  نظرات کاربران