در حال بارگذاری ...
 • استقرار مراکز پایش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در مرزهای اربعینی کشور

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اتکاء به توانمندی‌ها قادر به ارائه بسته‌های متنوع خدمات در حوزه‌های تخصصی و عمومی به آحاد مردم است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : در جریان سفرهای اربعین حسینی امسال ، با استقرار مراکز پایش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در مرزهای کشور ، بستر مناسب‌تری برای نظارت بر روند اجرای کار در حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فراهم می‌شود .

  حمیدرضا شهرکی در کارگاه تخصصی آموزشی سامانه‌های مرتبط با مرکز مدیریت راه‌ها با محوریت رویداد بزرگ اربعین ، اظهار کرد : با توجه به این‌که همسو با سرعت عرصه فناوری باید کارها را به سرعت پیش ببریم ، یکی از رویکردهای کاری اتکاء بر حجم سرمایه‌گذاری ، ارزش افزوده و حداکثر بهره‌وری است .

  وی رویکرد دیگر را عبور از موضوعات تک بُعدی و برخورداری از نگاه جامع مبتنی بر بسته نیازها و افزایش میزان بهره‌مندی مردم و جامعه هدف خواند و بر ضرورت حرکت به سمت اقدامات خدمت محور تأکید کرد . سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اتکاء به توانمندی‌ها قادر به ارائه بسته‌های متنوع خدمات در حوزه‌های تخصصی و عمومی به آحاد مردم است .

  به گفته شهرکی ، پایه حکمرانی کشور ایران به واسطه برخورداری از پیشینه غنی آن ، مبتنی بر محوریت توسعه ارتباطات زمینی بوده و باید تکامل و ارتقاء ابزار دانش و تکنولوژی در یک سیستم مدیریت ترافیک پیشرفته مورد توجه قرار گیرد . با توجه به مأموریت‌ها و مسئولیت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، توجه ویژه به سیستم‌های حمل و نقل عمومی بسیار اهمیت داشته و از این‌رو عملیات وسایل نقلیه تجاری موضوع بسیار مهمی است .

  معاون حمل و نقل با اشاره به اهمیت به‌ کارگیری سیستم‌های ارتباطی پیشرفته در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر ، تصریح کرد : بر اساس رویکرد حوزه مسوولیتی این سازمان ، نیاز است که سیستم‌های ایمنی کنترل خودروهای پیشرفته در دستور کار قرار گیرند .

  شهرکی به اهمیت حوزه مدیریت ترانزیت اشاره و اظهار کرد : در کشور ما به دلیل نبود امکانات کافی در حوزه مدیریت ترانزیت ، تنها به ارائه نقشه راه به ناوگان اکتفا شده است ، حال آن‌ که باید به سمت الکترونیکی شدن حرکت کنیم که گام نخست آن فعال‌سازی سامانه‌ها در مبادی ورودی و خروجی کشور است . در بخش حمل و نقل با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته ، افق بسیار وسیع‌تری پیش روی ما قرار داشته و در ابتدای راه قرار داریم .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش رو بودن سفرهای اربعین حسینی گفت : در جریان سفرهای اربعین حسینی امسال ، با استقرار سالن‌های پایش در مرزهای کشور بستر مناسب‌تری برای نظارت و اجرای کار فراهم است .

  شهرکی نصب دوربین‌های پلاک خوان در پایانه‌های مسافربری و کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه با هدف تمرکز و پایش مطلوب‌تر ناوگان فعال در حوزه خدمات‌رسانی در ایام اربعین حسینی را مهم برشمرد و گفت : با گسترش کارها ، اطلاعات و محتواها با رویکردهای مدیریتی ، کنترلی ، نظارتی ، آموزشی ، اطلاع‌رسانی و ارتباطات دو و چند سویه در سامانه راوی ، امید است در سال جاری شرایط متفاوت‌تری را در جریان ارائه خدمات در سفرهای اربعین حسینی تجربه کنیم .




  مطالب مرتبط

  کشفیات اضافه تناژ ابتدا از طریق کارشناسان پلیس راه و گشت‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با هدایت وسیله نقلیه به باسکول‌های نصب شده در پاسگاه‌های پلیس‌راه ، سامانه توزین حین حرکت و یا باسکول‌های سیار شناسایی و با تکمیل فرم ، متخلفان به معاونت حمل‌ونقل برای ...

  |

  تعریض شانه راه به طول ۲.۲ کیلومتر ، شانه سازی ۴ کیلومتر ، ۹۰ کیلومتر اصلاح و پاک‌سازی قنوها ، ۷۵۰۰ متر مکعب ریزش برداری محورهای اصلی و فرعی ، رفع ۴ نقطه حادثه‌خیز و اصلاح ۶ دوربرگردان در سطح شهرستان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای نگهداری راه است .

  |

  طبق برنامه ریزی تلاش می شود تا پایان سال جاری میزان خط کشی انجام شده در محورهای مواصلاتی استان نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته باشد .

  |

  واگذاری مسئولیت امور آزادراه‌ها به دفتر سرمایه‌گذاری ، زمینه‌ساز تحولی اساسی در راستای شفاف‌سازی فعالیت‌ها در این زمینه و جلوگیری از تضییع حقوق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شد .

  |

  از مجموع ۵۶۲ مجتمع خدماتی رفاهی در حال ساخت ، ۱۴۷ مجتمع دارای پیشرفت فیزیکی ۶۱ تا ۸۰ درصدی بوده و ۱۰۷ مجتمع نیز با پیشرفت بیش از ۸۱ درصد در حال ساخت هستند .

  |

  نظرات کاربران