در حال بارگذاری ...

جابجایی ۱۴۲ میلیون تن کالا در قالب بیش از ۹ میلیون سفر از طریق جاده ‎های کشور طی سه ماه نخست امسال

در حال حاضر تعداد ۴۳۹ هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر ۱۹.۳ سال و ۵۵۸ هزار راننده در حال خدمت رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا می باشند .

به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا با اعلام این خبر افزود : در سه ماهه سال جاری میزان کالای جابجا شده از طریق جاده‌های کشور بالغ بر ۴.۵ درصد افزایش داشته که در اردیبهشت ماه سال جاری رکورد ماهیانه میزان جابجایی کالا در جاده های کشور با حدود ۵۴ میلیون تن شکسته شد .

حمدالهی افزود : میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در سه ماهه سال ۱۴۰۳ بیش از ۵.۳ میلیون تن با ۲۴۰ هزار بارنامه بوده است که شاهد رشد ۸.۳ درصدی در میزان حمل کالاهای اساسی از بنادر کشور بوده‌ایم .

در ارتباط با محمولات معدنی وزارت صمت ، با توجه به ظرفیت های قانونی پیش بینی شده بودجه و الزام صاحبان معادن به حمل کالا از مبداء معادن با سند حمل (بارنامه) و پیگیری‌های به عمل آمده و ظرفیت های ایجاد شده برای صدور بارنامه این محمولات رشد چشمگیری در جابجایی این بخش صورت گرفته ، به طوریکه بالغ بر ۱۸.۸ میلیون تن محمولات معدنی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳ جابجا گردیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۹ درصد رشد داشته است .

در حال حاضر تعداد ۴۳۹ هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر ۱۹.۳ سال و ۵۵۸ هزار راننده در حال خدمت رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا می باشند .
مطالب مرتبط

کارت هوشمند ضریب امنیتی بالایی دارد . در ۱۱ ماه سال‌جاری ۱ هزار و ۱۴۲ کارت هوشمند برای رانندگان حمل و نقل کالا و ۱ هزار و ۱۰۰ کارت هوشمند برای ناوگان باری صادر شده است .

|

از ۶ مرداد عرضه بلیت‌ اتوبوس‌ اربعین برای سه مرز شمالی تمرچین ، باشماق و خسروی آغاز می‌شود .

|

طبق برنامه ریزی تلاش می شود تا پایان سال جاری میزان خط کشی انجام شده در محورهای مواصلاتی استان نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته باشد .

|

واگذاری مسئولیت امور آزادراه‌ها به دفتر سرمایه‌گذاری ، زمینه‌ساز تحولی اساسی در راستای شفاف‌سازی فعالیت‌ها در این زمینه و جلوگیری از تضییع حقوق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شد .

|

علاوه بر کاهش حوادث و تصادفات ، تردد خودروها در محور کرمانشاه به بیستون و بالعکس که گاهی در مسیر دوربگردان با یکدیگر تلاقی داشتند را تسهیل خواهد کرد .

|

نظرات کاربران