در حال بارگذاری ...

مرکز مدیریت راه‌ها چشم بینای سازمان راهداری است

باید شرایط به نحوی فراهم شود که امکانات و سیستم‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور نقش پایش و رصد را در تشخیص تخلفات ایفا کرده و با گنجاندن این موضوع در موارد قانونی در آینده نزدیک ، این نقش به طور جدی محقق شود .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از مرکز مدیریت راه‌ها به عنوان چشم بینای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بخش‌های مختلف یاد کرد .

عباسعلی بنی‌اسدی عنوان کرد : مرکز مدیریت راه‌های کشور پیشتر تنها ناظر بر کنترل جاده‌ها بود ، اما امروزه نظارت بر روند حمل و نقل جاده ای را بصورت هوشمند نیز تحت کنترل این مرکز بوده و محورهای مواصلاتی ، حمل و نقل کالا و مسافر و ترافیک را تحت پوشش قرار می‌دهد .

وی از تصرف غیرمجاز به حریم جاده‌ها به عنوان یکی از چالش‌های پیش روی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها برشمرد و افزود : در صورت کنترل و نظارت بر این حرائم با استفاده از تجهیزات و ظرفیت‌های موجود در مرکز مدیریت راه‌ها ، مشکلات موجود در این زمینه برطرف خواهد شد .

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأکید کرد : باید شرایط به نحوی فراهم شود که امکانات و سیستم‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور نقش پایش و رصد را در تشخیص تخلفات ایفا کرده و با گنجاندن این موضوع در موارد قانونی در آینده نزدیک ، این نقش به طور جدی محقق شود .

بنی‌اسدی تصریح کرد : در این صورت سیستم‌های مرکز مدیریت راه‌ها مبنای عملیاتی نمودن احقاق حقوق دولتی و تشخیص تخلفات قرار گرفته و قابل استناد خواهد بود .
مطالب مرتبط

افزون بر ۶۵۰ کیلومتر خط کشی ، ۸۲ کیلومتر روکش آسفالت ، ۴۵۰۰ کیلومتر شانه‌سازی تعدیل شیب شیروانی ، تعمیر و نصب ۶۰۰۰ عدد تابلو و علائم ، رفع هشت نقطه پرحادثه و ... در راه‌های استان همدان انجام شده و این روند همچنان به‌طور ویژه ادامه دارد .

|

اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و اجرای تورسنگی در ۱۴ نقطه مستعد ریزش سنگ در محور کرج - چالوس مورد نیاز است .

|

به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در کارگاه تخصصی آموزشی سامانه‌های مرتبط با مرکز مدیریت راه‌ها با ...

|

تعداد ناوگان اتوبوس موردنیاز برای روز اوج رفت برای کل مرزها ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس و برای روز اوج برگشت ۴۹۰۰ دستگاه اتوبوس می‌باشد که از این تعداد بیش از ۷۰ درصد ناوگان اتوبوس مربوط به مرز مهران و خسروی خواهد بود .

|

پاسگاه پلیس راه "سیراف - عسلویه" با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال از منابع ملی تا شهریور سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد که نقش به‌سزایی در ارتقای ایمنی کاربران جاده‌ای در قطب انرژی کشور خواهد داشت .

|

نظرات کاربران