در حال بارگذاری ...
 • سامانه‌های حمل و نقل هوشمند چند کارکردی می‌شوند

  بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده ، بخشی از این سامانه‌ها تا پایان نیمه نخست امسال و برخی دیگر تا پایان ۱۴۰۳ به بهره‌برداری رسیده و وارد مدار فعالیت خواهند شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت : ارتقاء سامانه‌های هوشمند جاده‌ای تک کاربردی به چند کارکردی و استفاده از داده‌های آنها در حوزه‌های ایمنی و حمل و نقل از رویکردهای مهم کاری سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای است .

  منصور فخاران در کارگاه تخصصی آموزشی سامانه‌های مرتبط با مرکز مدیریت راه‌ها که با محوریت رویداد بزرگ اربعین حسینی برگزار شد ، اظهار کرد : سامانه‌های تک کاربردی که پیشتر در حوزه مباحث ایمنی به‌کارگیری می‌شدند ، به سامانه‌های چند کارکردی ارتقاء یافته و در حوزه حمل و نقل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند .

  وی از نصب و راه‌اندازی سامانه‌های چند کارکردی جدید در سطح محورهای مواصلاتی و ایجاد جهش قابل قبول در حوزه سامانه‌های حمل و نقل هوشمند در کشور خبر داد . در حال حاضر ۳۲۰۰ سامانه حمل و نقل هوشمند در جاده‌های کشور در حال راه‌اندازی است .

  فخاران تأکید کرد : بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده ، بخشی از این سامانه‌ها تا پایان نیمه نخست امسال و برخی دیگر تا پایان ۱۴۰۳ به بهره‌برداری رسیده و وارد مدار فعالیت خواهند شد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان این که باید نتایج برنامه‌های سازمان در جاده‌ها ...

  |

  بر اساس این تعریف ، مرکز مدیریت راه‌های کشور یکی از مراکزی است که به واسطه برخورداری از داده‌های اطلاعاتی و آماری ، زمینه را برای تصمیم‌گیری‌های روشن و درست مهیا و میدان دید عملکردی را وسیع‌تر می‌کند .

  |

  در خصوص همکاری با پلیس راهور نیز می توان یادآور شد که گلوگاه ترافیکی که در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راه‌های کشور به صورت برخط رصد می شود ، در اختیار پلیس راهور برای هدایت ترافیکی و اعمال قانون قرار گرفته است . با ۲۰ کلان‌شهر تبادل اطلاعات و شناسایی برخط انجام و در ...

  |

  پیش‌بینی‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور از افزایش پنج درصدی سفرهای نوروزی در ایام تعطیلات پیش‌رو حکایت دارد و بر این اساس ضرورت آمادگی ۱۰۰ درصدی برای خدمات‌رسانی بهینه در سایه تلاش مضاعف همه نیروهای سازمان راهداری اهمیت دارد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بر اساس پیش‌بینی‌ مرکز مدیریت راه‌های کشور ، با افزایش ۵ درصدی سفرها در نوروز ۱۴۰۳ ، میانگین سفر به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ...

  |

  نظرات کاربران