در حال بارگذاری ...
 • راهبر حوزه هوایی کشور از ۳۳ ماه فعالیت دولت سیزدهم در این بخش می گوید

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در نشست خبری گفت : حمل و نقل هوایی یکی از مولفه‌های توسعه یافتگی است و بعد از جنگ جهانی دوم ، کشورهای ابرقدرت برای تهدید کشور هدف ، تحریم‌ها را ابتدا بر حوزه زیرساخت‌های هوایی تحمیل می‌کنند . همانند ایران که در ۴۳ سال گذشته تحت سخت‌گیرانه‌ترین تحریم‌ها برای حوزه هوایی غیر نظامی قرار گرفت .

  محمدی بخش با بیان اینکه پیشران پیشرفت ، حمل و نقل است و راهبردی‌ترین حوزه ، حمل و نقل هوایی است که در همه موارد به صنعت کمک کرده است ، گفت : بخش هوایی نیاز به شناخت دقیق و عمیق دارد که در سنوات مختلف گزارش عملکرد آن ارائه شده و نیاز است تا نقش آفرینان این صنعت شناسایی شوند .

   

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  در صنعت هوانوردی باید برنامه ریزی با قابلیت اجرایی برگرفته از خرد جمعی و ظرفیت دانشی بر گرفته از شناخت تهدید ، فرصت و ظرفیت‌ها انجام شود که در این دولت ۴ راهبرد تاب آوری ، نوسازی ناوگان ، تامین قطعه و ساخت هواپیمای بومی سر لوحه کار حوزه حمل و نقل هوایی قرار گرفت .

  |

  در دوره دولت سیزدهم در دو دوره حج تمتع انجام گرفته و تعداد ۲ هزار و ۱۶۴ پرواز به مقاصد جده و مدینه انجام و در حدود ۱۲۷ هزار و ۱۱۹ نفر مسافر حمل گردیده است که شامل ۳۹ هزار و ۵۹۱ زائر با ۶۴۸ پرواز در سال ۱۴۰۱ و ۸۷ هزار و ۵۲۸ زائر با ۱ هزار و ۵۱۶ پرواز در سال ۱۴۰۲ بوده است .

  |

  تعیین هواپیمای پشتیبان توسط شرکت های هواپیمایی و یا همکاری و انعقاد تفاهم نامه همکاری با سایر شرکت‌های هواپیمایی در این دوره الزامی است . شرکت های هواپیمایی به منظور پاسخگویی سریع و مناسب به مسافران ؛ ملزم به تعیین و معرفی نماینده ویژه خود در فرودگاه های کشور عراق و ایران که ...

  |

  برای ترانزیت در سال اول برنامه هفتم توسعه ۱۶ میلیون تن هدف گذاری شده است که باتوجه به اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم امسال به ۲۱ میلیون تن خواهد رسید که بیانگر موفقیت دولت در دیپلماسی با کشورهای همسایه است .

  |

  ارتقاء رقابت‌پذیری بنادر و توسعه مناسبات تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی و رشد ترانزیت و تسهیل تجارت با همسایگان در بخش رقابت‌پذیری بنادر و همچنین ارتقاء سطح کیفی و کمی توان عملیاتی بنادر بازرگانی کشور از طریق بازطراحی فرایندها ، به‌کارگیری فن‌آوری‌های روزآمد و ایجاد و ...

  |

  نظرات کاربران