در حال بارگذاری ...
 • تاکید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر تقویت امنیت شبکه اطلاعات و ارتباطات

  راهکارهای اتصال شبکه های OT وIT و وضعیت امنیت اطلاعات شرکت های پیمانکار و ترمینال اپراتور در بنادر ، تحلیل شاخص های کلیدی عملکرد فاوا ، تشریح اقدامات حوزه امن سازی در راستای الزامات سازمان های بالادستی (افتا ، پدافند غیر عمل و ...) از دیگر برنامه‌های نشست دو روزه فاوا در بندر ارومیه می باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نقش رگولاتوری ، نظارتی و محوری "فاوا" در این سازمان ، اقدامات موثر صورت گرفته در حوزه استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در ستاد و بنادر(ISMS) ​را موثر دانست و از تلاش های صورت گرفته برای تقویت امنیت شبکه اطلاعات و ارتباطات در این سازمان قدردانی کرد .

  علی‌اکبر صفایی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با نشست تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) این سازمان در بندر ارومیه ، بر راهبردهای یکپارچه سازی سامانه های متعدد تاکید کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تقویت امنیت شبکه اطلاعات و ارتباطات و نظارت بر رعایت الزامات امنیتی توسط شرکت های فعال در بندر و قطع همکاری با شرکت هایی ایجاد کننده اختلال در عملکرد این سازمان را از مهم‌ترین برنامه های آتی حوزه فاوا عنوان کرد .

  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) نیز در این نشست با اشاره به مصوبه هیات وزیران مبنی بر «برنامه جامع تحقق سیاست های کلی توسعه دریامحور» نقش بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) در ایجاد زیربنای لازم برای توسعه فعالیت های مرتبط را بسیار موثر و حائز اهمیت دانست و ارتقا کیفیت خدمات الکترونیک به مشتریان ، پیشبرد و تامین امنیت داده ها و اطلاعات سازمان بنادر و دریانوردی را مهم‌ترین اقدامات در دست انجام فاوا برشمرد .

  به گفته سعید خورسندی ، در این نشست ، برنامه های هوشمندسازی خدمات دریایی و بندری با هدف کاهش ضرورت مراجعه حضوری ذینفعان به بنادر (در راستای برقراری دولت هوشمند) ، ارتقا ویژگی های کارکردی اتاق وضعیت بنادر ، حذف ثبت دستی آمار در بنادر ، تولید سامانه یکپارچه عملیات بندری در راستای یکپارچه سازی سامانه ها و استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در ستاد و بنادر(ISMS) در راستای تقویت امنیت شبکه بحث و تبادل نظر می‌شود .

  راهکارهای اتصال شبکه های OT و IT و وضعیت امنیت اطلاعات شرکت های پیمانکار و ترمینال اپراتور در بنادر ، تحلیل شاخص های کلیدی عملکرد فاوا ، تشریح اقدامات حوزه امن سازی در راستای الزامات سازمان های بالادستی (افتا ، پدافند غیرعامل و ...) از دیگر برنامه‌های نشست دو روزه فاوا در بندر ارومیه می باشد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات موثر این سازمان در راستای هوشمندسازی فرآیندها و ...

  |

  امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از یک ابزار ساده برای آسان سازی امور به یک موتور محرک قدرتمند و غیرقابل انکار تبدیل شده و علاوه بر ایفای نقشی بی بدیل در بهبود کیفیت زندگی ، همه ابعاد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی را تحت تأثیر خود قرار داده است به طوری که فناوری اطلاعات و ...

  |

  در حال حاضر حداقل ۲۰ % از خدمات سازمان به صورت هوشمند(مطابق با دستورالعمل شورای اجرایی فناوری اطلاعات) ارائه می گردد که تا پایان سال جاری این میزان در راستای هماهنگی با دولت ، به ۴۰ % خواهد رسید .

  |

  در بررسی پیش‌نویس شیونامه کنترل و بهبود کیفیت عملیات بندری به ارتباط سه عامل مؤثر عمده صف، ستاد و بخش خصوصی جهت نیل به رویه مشترک توجه می‌شود تا شاهد درک مشترک و همگانی در جریان ارائه خدمات بندری و ارتقاء کیفی آن باشیم .

  |

  دانشگاه گیلان و دانشکده فنی و حرفه ای شهید خدادادی شهرستان بندر انزلی به ظرفیت های استان گیلان به منظور تربیت دریانوردان در کشتی های با سفرهای نامحدود و محدود افزوده شدند و با به کارگیری حداکثری پتانسیل های موجود در استان تلاش خواهد شد که استان گیلان را به یکی از قطب های برتر ...

  |

  نظرات کاربران