در حال بارگذاری ...
 • سن ناوگان خدمات دریایی کاهش می یابد

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در بخش تأمین ناوگان خدمات دریایی مورد نیاز بنادر، خبرهای خوبی در راه است ، تاکید کرد : با انجام سفارش ساخت و خرید تجهیزات ، بزودی تحول بنیادین در نوسازی و کاهش میانگین سن ناوگان خدمات دریایی را شاهد خواهیم بود .

  علی اکبر مرزبان در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) و دیدار با ابوطالب گرایلو ، مدیرکل بنادر و دریانودی استان خوزستان و سجاد سبزیوند، معاون امور دریایی این اداره کل افزود : تا پیش از پایان نیمه نخست سال جاری ۴۰ فروند شناور خدماتی به بنادر اختصاص داده خواهد شد و در مدار خدمات رسانی قرار خواهند گرفت .

  سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به لحاظ ارائه خدمات و دستاوردها طی سال گذشته را قابل قبول دانست .

  در جریان این نشست سبزیوند ، معاون امور دریایی در گزارشی به استناد آمار و ارقام عملکرد حوزه دریایی منطقه ویژه اقتصادی دریایی را در بخش ارائه خدمات دریایی ، حفاظت و ایمنی دریایی ، مقابله با آلودگی ، امدادرسانی به مناطق بحران‌زده و آموزش دریانوردان را تشریح و مسائل حوزه دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در خصوص اولویت بخشی به تأمین ناوگان دریایی مورد نیاز و  نیروی انسانی متخصص  به همراه پیشنهادهایی به منظور رفع چالش‌های موجود مطرح کرد .

  وی ضمن گرامیداشت یاد رئیس جمهور شهید ، تصویب برنامه جامع سیاست‌های کلی نظام در هیأت وزیران در دوران حیات وی را از یادگارهای گرانقدر آن شهید عنوان کرد و تصریح کرد : این مصوبه‌ تکلیف و وظیفه خطیری را متوجه سازمان بنادر و دریانودی کرده است و در نظر است با تدوین دستوالعمل اختصاصی سازمانی برای آن سند که بخش قابل توجهی از آن به سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان همکار یا ذینفع مربوط می‌شود ، راه آن شهید بزرگوار را در عمل به تعهدات و خدمات‌رسانی به مردم ادامه دهیم .
  مطالب مرتبط

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و پایانه‌های اختصاصی تخلیه و بارگیری انواع کالا به طور میانگین سهم ۳۱ در صدی از کل تجارت کشور را به خود اختصاص داده است .

  |

  با بهره‌گیری از این پایانه علاوه بر استعلام وضعیت صدور صورتحساب‌های مالی ، امکان ارائه آمار و گزارش‌ها به صورت دوره‌ای به سازمان‌های ذی‌بربط اقتصادی فراهم می‌شود .

  |

  در رشد تجارت دریابرد با فعالیت ارزشمند در توسعه تجارت خارجی شاهد این بودیم که در سال ۱۴۰۲ تجارت دریا برد به ۲۳۷ میلیون تن برسد . همچنین در سال ۱۴۰۳ بالغ بر ۶۰ میلیون تن تجارت دریا برد محقق شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد رشد داشته است . در همین زمان بنادر شمالی نیز رشد ...

  |

  یک هزار و ۶۷۲ مورد خدمات راهنمایی به شناورهای متردد به این مجتمع بزرگ بندری در سه ماهه نخست سال جاری ارائه شد که بیش از ۵ هزار ساعت عملیات بوده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت : ۱۴۵ میلیون تن انواع کالا طی دولت سیزدهم در بنادر استان خوزستان تخلیه و بارگیری ...

  |

  نظرات کاربران