در حال بارگذاری ...
 • قیر مورد نیاز پروژه‌های اربعین به صورت ویژه تامین می‌شود

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی از تامین قیر مورد نیاز پروژه های اربعین به صورت ویژه خبر داد و گفت : تصمیمات موثری برای نحوه تامین منابع قطعات و بخش‌های قابل تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های بزرگراهی ، پل‌ها ، تونل‌ها و تقاطع ها تا ۱۵ مرداد ماه اتخاذ شد .

  امیر محمود غفاری با اشاره به جلسه پیگیری ویژه طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی قابل افتتاح در مسیر «اربعین» اظهار کرد : این جلسه توسط این معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی با حضور نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه مرتبط و ادارات کل راه و شهرسازی واقع در غرب کشور به منظور تسهیل تردد زائرین و همچنین ارائه خدمات هر چه مطلوب‌تر به زوار ، در ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار شد .

  وی هدف از برگزاری این جلسه را  کاهش بار ترافیک و تلفات ناشی از حوادث جاده‌ای و تسهیل تردد زوار عنوان کرد و گفت : همچنین ضمن بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های بزرگراهی ، پل ها ، تونل‌ها و تقاطع‌های مربوط ، تصمیمات موثری برای نحوه تامین منابع قطعات و بخش های قابل تکمیل و بهره برداری تا ۱۵ مرداد ماه اتخاذ شد .

  معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی یادآور شد : در جلسه مذکور ، بهسازی آسفالت و ایمن‌سازی مسیرهای منتهی به مرزهای خروجی کشور توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مورد تاکید قرار گرفت .

  غفاری با بیان اینکه قیر مورد نیاز پروژه های فوق به صورت ویژه تامین می‌شود ، تاکید کرد : با هدف جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی در زمان شروع سفرهای اربعین ، باید اعضای حاضر در جلسه تعهدات تعیین شده را به نحو احسن انجام دهند .

   
  مطالب مرتبط

  در راستای رفع نقاط پرحادثه هم اکنون سه اکیپ امانی و پیمانی مشغول نصب نیوجرسی در محورهای نهاوند - فیروزان ، ملایر - اراک و تویسرکان - خیرآباد هستند و به‌زودی اجرای عملیات نصب نیوجرسی در محورهای پرتصادف مشخص شده نیز آغاز خواهد شد .

  |

  دولت برای برنامه هفتم توسعه ۳ هزار میلیارد تومان برای تسریع رفع نقاط پر تصادف پیشنهاد کرده بود که مورد قبول مجلس قرار گرفت اما در برخی بخش ها ابهامات مختصری برای نمایندگان به وجود آمد که در جلسات برگزار شده این موارد روشن شد و امید است در چند روز آینده به تصویب برسد .

  |

  کانال آشوراده به طول ۹ کیلومتر جزئی از مهم‌ترین مسیر انتقال آب دریای خزر به خلیج گرگان است که با حضور رئیس‌جمهور به طور کامل به بهره‌برداری رسید . با بازگشایی کانال آشوراده و ورود آب دریا به خلیج گرگان ، موانع مسیر منتهی به اسکله‌های تجاری و تفریحی مرتفع شد و شناورهای سبک ...

  |

  سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای راهکارهای توسعه ناوگان و جذب اتوبوس‌ها به مدار را در این مدت بررسی کند تا در سفرهای اربعین برای سهولت تردد مسافران استفاده شود .

  |

  با توجه به کمبود منابع عمومی و نیاز مبرم به تعریض آزادراه مذکور یک مدل مالی با مشارکت ۳۰ درصدی وزارت راه و شهرسازی ، ۳۰ درصدی بانک ملی ایران و ۴۰ درصدی بخش خصوصی ترسیم و در جلسه‌ای تأیید شد و به تصویب رسید .

  |

  نظرات کاربران