در حال بارگذاری ...
 • جزئیات قرارداد ۱۰ ساله با هند برای تجهیز و توسعه بندر و پس‌کرانه چابهار

  تأمین سرمایه هدف‌گذاری شده برای این بخش و تأمین تجهیزات بارگیری و اقدامات لازم برای حداکثرسازی بهره‌برداری بندر چابهار از بخش‌های این قرارداد است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قرارداد امضا شده با هند برای تجهیز و توسعه بندر و پس‌کرانه چابهار گفت : قبلاً قراردادها کوتاه‌مدت بود که انگیزه را از طرف هندی گرفته بود ، اما این قرارداد ۱۰ساله انگیزه را افزایش می‌دهد .

  مهرداد بذرپاش امروز پس از نشست هیات دولت و در پاسخ به سوال خبرنگاران ، جزئیاتی از قرارداد تجهیز و توسعه بندر و پس‌کرانه چابهار را اعلام کرد . قرارداد توسعه بندر چابهار با هند امضا شد که «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند شخصاً آن را دنبال می‌کرد.

  وی ادامه داد : این قرارداد ، در ابتدا قرار بود با ۸۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری آغاز شود و در محله بعد به ۱۲۰ میلیون دلار برسد که برای تجهیز فاز یک بندر و بهره‌برداری از بندر چابهار است .

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : تأمین سرمایه هدف‌گذاری شده برای این بخش و تأمین تجهیزات بارگیری و اقدامات لازم برای حداکثرسازی بهره‌برداری بندر چابهار از بخش‌های این قرارداد است .

  بذرپاش تاکید کرد : قبلاً قراردادها کوتاه‌مدت بود که انگیزه را از طرف هندی گرفته بود، اما این قرارداد ۱۰ساله انگیزه را افزایش می‌دهد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از پایانه‌های کانتینری و کالای عمومی بندر شهید بهشتی چابهار بین هند و ایران گفت : در این قرارداد علاوه بر توسعه بندر به پس کرانه نیز توجه شده است .
  مطالب مرتبط

  بندر چابهار نقشی بسیار راهبردی در شاخه شرقی کریدور شمال جنوب دارد و می‌تواند به نقاط مختلف دسترسی پیدا کند . این بندر کشورها و شهرهای مختلفی را می‌تواند از طریق خطوط جاده‌ای و ریلی در دسترس قرار دهد و بر همین اساس نقشی بسیار راهبردی در کریدور شمال - جنوب به ویژه شاخه شرقی آن ...

  |

  ایران سرزمین فرصت‌های ترانزیتی و لجستیکی است و برای بالفعل کردن این ظرفیت‌ها تلاش می‌شود . همچنین ایران سرزمینی ارزان ، سریع و مطمئن برای ترانزیت کالا در غرب آسیا است . به‌طوری‌که میزان رشد ترانزیت کالا در سال ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ بالغ بر ۵۸ درصد بوده است و روند رشد بیش از ۵۰ ...

  |

  امروز دو کشور ایران و هند شاهد امضای یک قرارداد بلند مدت برای تجهیز بندر شهید بهشتی خواهند بود و باور داریم که این قرارداد می‌تواند زمینه‌های توسعه تجاری را برای دو کشور فراهم کند .

  |

  توسعه فعالیت‌های بندری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های اماراتی در بنادر ایران یکی دیگر از موضوعات مهم مطرح شده در این نشست بود. موضوع دیگر تسهیل فرآیندهای بانکی بود که یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای تجارت و خواسته تجار ایرانی از امارات است که تبادلات مالی بانکی تسهیل شود و قول‌های ...

  |

  تسهیل تردد جاده‌ای و توسعه زیرساخت‌ها در دو طرف مورد بحث قرار گرفت و مطرح شد که هم توسعه پارکینگ‌ها و هم مناسب‌سازی معابر تردد باید مورد توجه قرار گیرد . مشکلات برخی رانندگان ایرانی در خصوص لزوم اخذ ویزا و اجازه ورود تنها تا ۵۰ کیلومتر به کشور پاکستان از جمله دغدغه‌هایی بود ...

  |

  نظرات کاربران