در حال بارگذاری ...
 • ساخت ۳۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر میرجاوه - زاهدان - بم

  طول کلی محور میرجاوه - زاهدان - بم ۲۹۸ کیلومتر هست که تاکنون در این مسیر ۱۳۰ کیلومتر باند دوم احداث و به بهره برداری رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر ارتباطی میرجاوه - زاهدان - بم در دست ساخت است .

  مهدی پارسی در حال حاضر ۳۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر ارتباطی میرجاوه - زاهدان - بم به منظور شتاب بخشی به توسعه استان و فراهم شدن زمینه تردد ایمن کاربران جاده‌ای توسط این اداره‌کل در دست ساخت است .

  پارسی افزود : طول کلی محور میرجاوه - زاهدان - بم ۲۹۸ کیلومتر هست که تاکنون در این مسیر ۱۳۰ کیلومتر باند دوم احداث و به بهره برداری رسیده است .

  وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان برای توسعه و رفاه شهروندان نیازمند ایجاد و آماده سازی زیرساخت‌های حمل و نقل بوده و مهمترین آن احداث بزرگراه است ، افزود : تاکنون برای احداث بزرگراه در این مسیر مهم ارتباطی استان ۷۳۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای بهره‌مندی کامل این مسیر از باند دوم نیز بیش‌از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است

  معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان هزینه ساخت هر یک کیلومتر بزرگراه را بیش از ۳۵ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت : از آنجایی که محور مواصلاتی میرجاوه - زاهدان - بم یکی از کریدورهای اصلی ترانزیت در جنوب شرق کشور به شمار می‌رود این اداره کل تلاش دارد در سال جاری از مجموع ۳۷ کیلومتر بزرگراه در دست احداث ۱۵ کیلومتر آن را به بهره برداری برساند .

   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از ساخت ۲۵ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی زاهدان - ...

  |

  هزینه احداث هر کیلومتر بزرگراه در این استان حدود ۳۵۰ میلیارد ریال است که این میزان قطعا در سالهای آینده افزایش خواهد یافت .

  |

  این محور شریانی به طول کل ۲۲۵ کیلومتر از شهر مقدس مشهد آغاز می شود و با گذشت از شهرهای فریمان و تربت جام و تایباد به پایانه مرزی دوغارون منتهی می شود و با توجه به اهمیت این محور و ترافیک بالای عبوری ، ۱۶۶ کیلومتر آن به صورت چهارخطه به بهره برداری رسیده و عملیات ۳۷ کیلومتر دیگر ...

  |

  بهبود وضعیت راه‌های ارتباطی در استان تضمین کننده اقتصاد این منطقه است زیرا باعث تسریع حمل و نقل جاده‌ای و ارتباط تجاری- ترانزیتی مثبت با کشورهای همسایه بویژه افغانستان و پاکستان می شود .

  |

  فروردین ماه ۱۴۰۲ ، این پروژه را کلنگ زنی کردیم اما با مشکل‌عدم توافق مالکان زمین‌ها مواجه شدیم و پروژه به تاخیر افتاد . در آیین کلنگ زنی نیز مدیرکل وقت راه و شهرسازی اعلام کرد که اگر مشکلی بابت تملک نباشد اجرای طرح را یک‌ساله به پایان خواهیم رساند ، اما عدم حصول به توافق با ...

  |

  نظرات کاربران