در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از پل چنارک در محور مشهد - میامی با هزینه کرد ۱۸۵ میلیارد ریال

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی از بهره‌برداری پل چنارک در محور مشهد - میامی با حضور مسئولین استانی خبر داد .

  علیرضا خجسته اظهار داشت : هم‌زمان با ایام دهه کرامت پل احداثی در محور مشهد - میامی در مسیر فرعی دسترسی به زیارتگاه یحیی بن زید (ع) در محل روستای چنارک مورد بهره برداری قرار گرفت .

  وی افزود : این پل با دهانه ۴ متر با هزینه کرد ۱۸۵ میلیارد ریال از محل منابع استانی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان احداث گردید و مسیر طرفین آن از هر طرف به طول ۵۰۰ متر بهسازی شد که با حضور فرماندار مشهد ، دادستان ناحیه ۴ مشهد ، مدیرکل امور رفاهی زائرین استانداری ، مسئولین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی و دیگر مسئولین استانی مورد بهره برداری قرار گرفت .

  معاون راهداری استان اهمیت این مسیر را در تردد بالای زائرین ایرانی و خارجی بارگاه امامزاده یحیی بن زید (ع) و رفع مخاطرات نظیر سیلاب دو سال قبل عنوان کرد .

  خجسته از رفع نقاط پر خطر محور متناسب با اعتبارات موجود و پیگیری مقام عالی استان جهت ارتقای محور با مشارکت شهرداری مشهد و وزارت راه و شهرسازی و اهتمام راهداری به بهسازی محور با اولویت رفع نقاط پر خطر محور خبر داد و تاکید کرد : بهسازی و ایمن‌سازی پروژه‌ها مخصوصاً ورودی‌های مشهد الرضا (ع) به طور مستمر ادامه دارد .
  مطالب مرتبط

  عمده ترین کالاهای ترانزیتی از پایانه مرزی ماهیرود می توان به آرد ، سوخت ، قطعات خودرو ، داروهای گیاهی ، شکر و روغن خوراکی است که این کالاها از مبادی کشورهای روسیه ، عراق ، امارات متحده عربی ، اندونزی ، هند و مالزی از طریق مرز ماهیرود به کشور افغانستان ترانزیت شده است .

  |

  هفت هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان پلاک عمومی برای جابجایی زوار در اربعین حسینی آماده است ، به طور متوسط چهار هزار و ۲۰۰ سرویس جابجایی در روزهای اوج انجام می گیرد که اگر زمان سیر را سه روز در نظر گرفته شود در مجموع به پنج هزار و ۱۰۰ اتوبوس دیگر نیاز است که تدابیر لازم در این خصوص ...

  |

  تاکنون با حضور گشت راهداری در محورهای مواصلاتی جهت جلوگیری از تجاوز به حریم ۵ مورد اخطار کتبی به متخلفان ابلاغ ، از۳ مورد تجاوز به حریم از طریق تنظیم صورتجلسه با عواملین نیروی انتظامی شهرستان پیشگیری شده ، ۱ مورد تخریب با حکم قضایی انجام گرفته و ۱ مورد مجوز ساخت و ساز ۱۴۰۳ ...

  |

  نقشه‌های فعلی شامل نقشه متوسط تردد روزانه وسایل نقلیه سبک ، ناوگان حمل و نقل بین‌شهری کالا، ناوگان اتوبوسی ، نقشه سرعت متوسط محورهای کشور و نقشه سطح سرویس سطح جاده‌ای و نقشه پراکنش تصادفات بر اساس شاخص‌ها و مدهای مختلف است .

  |

  به منظور افزایش دید رانندگان و رعایت حق تقدم و جلوگیری از انحراف خودروها به لاین مقابل، ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های شهرستان را خط کشی کردیم .

  |

  نظرات کاربران