در حال بارگذاری ...
 • ارتقا رویه آسفالت راه‌های روستایی شهرستان‌های استان مرکزی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت : عملیات اجرای لکه گیری و روکش آسفالت برای نگهداری از راه‌های روستایی موجود در شهرستان شازند با اعتباری نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار شروع شده است .

  مهرداد جهانی با اشاره به اهمیت نگهداری از راه‌های روستایی موجود همسو با ساخت راه‌های جدید ، از شروع عملیات اجرای لکه گیری و روکش آسفالت در بخش های مرکزی ، سربند و زالیان شهرستان شازند خبر داد .

  وی افزود : اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که شامل رفع خرابی‌ها در مسیری به طول ۴۰ کیلومتر می‌شود . این طرح در راستای خدمت رسانی به ساکنین روستاهای منطقه عملیاتی شده که سطح پوشش آن شامل روستاهای ظهیرآباد ، عسلی ، هشیان ، گل زرد ، آب بخشان ، نیاززاغه ، آقبلاغ ، باقرآباد ، حاج یوسف ، آقچه بلاغ، کهنه حصار و... است .

  جهانی یادآور شد : طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی هم در حوزه ساخت راه‌های روستایی شهرستان شازند و برخوردار ساختن روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه آسفالته صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به ساخت ۲۲ کیلومتر راه برای روستاهای ده حسین ، چهارچریک ، ده ذوالفقار ، آدینه مسجد ، علی آباد ، بانه ، تکیه ، گزطاف ، تلخستان و همچنین تعریض محور فر - بصری به طول ۱۵ کیلومتر اشاره کرد .
  مطالب مرتبط

  این طرح در راستای خدمت رسانی به ساکنین روستاهای منطقه عملیاتی شده که سطح پوشش آن شامل روستاهای ظهیرآباد ، عسلی ، هشیان ، گل زرد ، آب بخشان ، نیاززاغه ، آقبلاغ ، باقرآباد ، حاج یوسف ، آقچه بلاغ ، کهنه حصار و ... است .

  |

  در سال گذشته پروژه‌های راه‌های روستایی اکبرآباد و قشلاق بابا رستم شهرستان نهاوند توسط این اداره کل ( انعقاد قراداد با پیمانکاران و مدیریت پروژه ) با همکاری بسیج سازندگی استان همدان (به صورت تامین قیر) آسفالت شده است ، همچنین در محور آبهندو – برکت آباد تامین قیر و عملیات اجرای ...

  |

  در این تفاهم‌نامه مشترک همکاری ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به اعلام ظرفیت‌های همکاری مشترک در قالب مطالعه ، احداث ، نگهداری و داده‌برداری راه‌های روستایی کشور و اولویت‌های موجود در قالب بسته‌های مشارکتی به بسیج متعهد شده است .

  |

  ۲۴ نقطه مصوب از نقاط حادثه‌خیز استان در سال ۱۴۰۱ ابلاغ شده بود که طبق تعهد سازمان راهداری ۱۰ نقطه باید تا شهریور سال ۱۴۰۳ به صورت کامل برطرف شود که با تلاش‌های شبانه روزی راهداران آذربایجان غربی حذف ۱۲ نقطه حادثه‌خیز تاکنون محقق شده است .

  |

  در شهرستان فومن حدود سه هزار و ۱۷۰ میلیون ریال پروژه در بخش‌های مختلف مورد بهره برداری قرار گرفت که از آن جمله می‌توان به روکش آسفالت ، تعویض سیم‌های مسی فرسوده با کابل های خودنگهدار برق ، راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی اشاره کرد . همچنین از سه دهنه پل در حال احداث شهرستان ...

  |

  نظرات کاربران