در حال بارگذاری ...
 • توسعه پایانه‌های مرزی و افزایش پروازها میان ایران و پاکستان

  توسعه پایانه‌های مرزی میان دو کشور از لحاظ ساختاری و حمل مستقیم بار ، از موضوعاتی بود که میان مقامات دو کشور مطرح شد . برقراری پرواز مستقیم میان تهران و اسلام آباد و افزایش پروازها میان تهران - لاهور یا مشهد - لاهور از دیگر موضوعات همکاری ایران و پاکستان بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی که به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و پاکستان به اسلام آباد سفر کرده است ، از امضا اسناد همکاری با این کشور در حوزه‌های حمل‌ونقلی از جمله توسعه پایانه‌های مرزی و افزایش پروازها خبر داد .

  مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و پاکستان که به همراه رئیس جمهور و تعدادی از اعضای هیئت دولت به اسلام آباد سفر کرد ، در حاشیه مراسم امضای ۸ سند همکاری میان دو کشور در حوزه‌های مختلف اظهار کرد : همکاری‌های حمل‌ونقلی از جمله در حوزه بنادر و دریایی ، هوایی ، ریلی ، جاده‌ای از مسائل مطرح شده به‌منظور توسعه روابط دو کشور بود .

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : توسعه پایانه‌های مرزی میان دو کشور از لحاظ ساختاری و حمل مستقیم بار ، از موضوعاتی بود که میان مقامات دو کشور مطرح شد . برقراری پرواز مستقیم میان تهران و اسلام آباد و افزایش پروازها میان تهران - لاهور یا مشهد - لاهور از دیگر موضوعات همکاری ایران و پاکستان بود .

  «ایجاد مناطق آزاد تجاری در گذرگاه‌های مرزی مشترک» ، «همکاری در بخش سیما و رسانه» ، «همکاری در بخش بهداشت دامی» ، «همکاری‌های امنیتی» ، «همکاری در بخش تعاون و رفاه اجتماعی» ، «همکاری در بخش استاندارد» و «همکاری در بخش حقوقی و معاضدت قضایی در امور مدنی و تجاری» از مهم‌ترین اسناد همکاری میان دو کشور بود که از سوی وزرای راه و شهرسازی ، دادگستری ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، جهاد کشاورزی و روسای سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و استاندارد با همتایان پاکستانی به امضا رسید .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه شهید رییسی در بخش مسکن کار شجاعانه ای را پایه گذاری کرد ؛ رشد ترانزیت و سایر عملیات ...

  |

  باید با ارائه مشوق‌هایی جابه‌جایی کالاها را از بخش جاده‌ای به بخش ریلی منتقل کنیم که آثار و منافع قابل‌توجهی برای کشور به دنبال خواهد داشت . توسعه حمل کالا از طریق شبکه ریلی نه‌تنها افزایش ایمنی جاده‌ها و در نتیجه کاهش سوانح جاده‌ای و کاهش تعداد جان‌باختگان حوادث ...

  |

  امسال در این نمایشگاه ، بیش از ۱۰۰ شرکت داخلی و ۵ شرکت خارجی از کشورهای چین ، روسیه ، هند و آذربایجان شرکت کرده اند .

  |

  تأمین سرمایه هدف‌گذاری شده برای این بخش و تأمین تجهیزات بارگیری و اقدامات لازم برای حداکثرسازی بهره‌برداری بندر چابهار از بخش‌های این قرارداد است .

  |

  بندر چابهار نقشی بسیار راهبردی در شاخه شرقی کریدور شمال جنوب دارد و می‌تواند به نقاط مختلف دسترسی پیدا کند . این بندر کشورها و شهرهای مختلفی را می‌تواند از طریق خطوط جاده‌ای و ریلی در دسترس قرار دهد و بر همین اساس نقشی بسیار راهبردی در کریدور شمال - جنوب به ویژه شاخه شرقی آن ...

  |

  نظرات کاربران