در حال بارگذاری ...
 • احداث ۱۷۸ کیلومتر بزرگراه در استان آذربایجان‌غربی طی یک سال گذشته

  با مساعدت استاندار آذربایجان‌غربی ، این استان ، نخستین استان کشور در جذب اعتبارات تهاتر نفت برای اجرای طرح‌های راهسازی است و طی سال ۱۴۰۲ ، حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل تهاتر نفت برای تأمین اعتبارات پروژه‌های راهسازی آذربایجان غربی پرداخت شده‌ است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت : ۱۷۸ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه طی سال ۱۴۰۲ در آذربایجان‌غربی احداث شده و زیر بار ترافیک رفته است .

  سید محسن حمزه‌لو در جلسه بررسی روند توسعه راه‌های ارتباطی و جذب اعتبارات لازم برای توسعه محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت : آذربایجان‌غربی طی سال گذشته توانست با جذب ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن قیر مصرفی برای طرح‌های راهسازی پیشتاز کشور باشد و عملکرد درخشانی را در حوزه راهسازی ثبت کند . با مساعدت استاندار آذربایجان‌غربی ، این استان ، نخستین استان کشور در جذب اعتبارات تهاتر نفت برای اجرای طرح‌های راهسازی است و طی سال ۱۴۰۲ ، حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل تهاتر نفت برای تأمین اعتبارات پروژه‌های راهسازی آذربایجان غربی پرداخت شده‌ است .

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استفاده از تهاتر نفت در اجرای پروژه‌هاست ، ادامه‌ داد : باید تلاش شود از محل ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده برای سرعت بخشی در روند اجرای پروژه‌های عمرانی - راهسازی استفاده بهینه شود .

  حمزه‌لو با اشاره به اینکه تأمین منابع مالی برای اجرای طرح‌های راهسازی در اولویت بوده ، تأکید کرد : استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای تأمین منابع مالی لازم پروژه‌های راهسازی استان در کانون توجه ناظران و مهندسان معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی باشد . باید برای اجرای هر پروژه راهسازی نسخه تأمین منابع مالی تهیه شود و ناظران طرح‌های راهسازی باید پیگیر روند اجرای طرح‌های راهسازی باشند تا این طرح‌ها بدون وقفه و با سرعت بیشتری اجرایی شود .
  مطالب مرتبط

  در صورت تامین اعتبار عملیات اجرای این پروژه شتاب بیشتری خواهد گرفت .

  |

  احداث و تکمیل این پایگاه برای امدادرسانی به همه حوادث این منطقه پیش‌بینی شده است . احداث این پایگاه امداد جاده‌ای در این نقطه اقدامی ارزشمندی در خدمت رسانی به اهالی منطقه است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی وساخت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت : مشکلات و مسایل اجرای پنج پروژه مهم راهسازی در کمیته فنی این ...

  |

  طی چهار سال گذشته تاکنون حدود ۴۸۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی در آذربایجان‌غربی اجرا شده است و تا دهه فجر امسال حدود ۵۰ کیلومتر دیگر آماده بهره برداری شده و زیربار ترافیک خواهد رفت .

  |

  با توجه به موقعیت و جایگاه استراتژیک آذربایجان‌غربی توسعه محورهای مواصلاتی و راه‌های منتهی به پایانه‌های مرزی با هدف سهولت تردد و افزایش ایمنی در اولویت بوده و این امر با جدیت دنبال می‌شود .

  |

  نظرات کاربران