در حال بارگذاری ...
 • اختصاص بیش از ۸/۱ میلیارد دلار به واردات تجهیزات صنعت حمل و نقل

  در سال ۱۴۰۲ ، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه کشنده و کامیون به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس کل گمرک ایران گفت : مجموع ارز اختصاص یافته به واردات تجهیزات صنعت حمل و نقل از جمله کشنده ، کامیون ، قطعات منفصله خودرو و قطعات موتور سیکلت بیش از ۸/۱ میلیارد دلار بوده است .

  محمد رضوانی فر  گفت : ۱۱ هزار و ۲۳۶ دستگاه خودروسواری به ارزش حدود ۲۲۴ میلیون دلار در سال گذشته به طور قطعی از گمرکات کشور ترخیص و وارد کشور شده است .

  رضوانی فر در ادامه افزود : در سال ۱۴۰۲ ، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه کشنده و کامیون به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است .

  همچنین در این مدت حدود ۷۸۲ میلیون دلار اجزا و قطعات موتور سیکلت وارد کشور شده است .
  مطالب مرتبط

  در حال حاضر تعداد شرکت‌های حمل (پست) سریع در گمرک فرودگاه امام (ره) از ۱۸ شرکت به ۲۹ شرکت افزایش پیدا کرده و به همین دلیل از لحاظ فضا و امکانات نیازمند بازنگری بود و اکنون شاهد بهره‌برداری از این مجموعه در جهت خدمت‌رسانی به مراجعین و ذینفعان هستیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گمرک ایران اعلام کرد : ترانزیت خارجی از مسیر ایران در اولین ماه از سال ۱۴۰۳ با تدوام شیب افزایشی در ماه‌های اخیر ، به رقم یک ...

  |

  عمده ترین مقاصد کالاهای صادراتی ایران در فروردین ماه سال جاری شامل کشورهای چین ، عراق ، امارات متحده عربی ، ترکیه ، پاکستان ، افغانستان و عمان بوده است که این ۷ کشور، ۷۸ درصد از وزن و ۸۳ درصد از ارزش کل صادرات کشور را به خود اختصاص دادند .

  |

  وضعیت گمرکات خصوصا در نواحی مرزی می‌بایست متناسب با حجم تجارت خارجی کشور ارتقا یابد و این امر نیازمند توجه و حمایت جدی نهادهای تصمیم‌گیر است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ محمد رضوانی‌فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران و حسن حمود حسانی مشاور وزارت مالیه و رئیس کل گمرک عراق ضمن ...

  |

  نظرات کاربران