در حال بارگذاری ...
 • پرونده سفرهای نوروزی با افزایش ۱۲ درصدی تردد خودروها در راه‌های استان قزوین

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت : ایام نوروز امسال ۲۲ میلیون و ۱۴ هزار و ۶۸۹ دستگاه وسیله نقلیه در راه‌های این استان به ثبت رسید که نسبت به نوروز سال گذشته رشد ۱۲ درصدی داشته است .

  جواد حق‌لطفی گفت : ایام نوروز امسال ۲۲ میلیون و ۱۴ هزار و ۶۸۹ دستگاه وسیله نقلیه در راه‌های این استان به ثبت رسید که از این میزان ترافیک ۱۱.۸ درصد سهم وسایل‌نقلیه سنگین بوده است . جاده‌های قزوین در روز هفتم فروردین پرترددترین روز ترافیکی خود را سپری کردند .

  حق‌لطفی ادامه‌داد : در ایام نوروز سرعت متوسط خودروها در جاده‌ها نیز ۷۹ کیلومتر بر ساعت ثبت شده‌ است . در این ایام آزادراه قزوین - کرج با ۳ میلیون و ۶۲۶ خودرو در مسیر رفت و برگشت پرترددترین جاده استان قزوین بوده و پس از آن آزادراه‌های قزوین - رشت با ثبت یک میلیون و ۱۹۵ هزار و ۶۲۶ تردد و قزوین - زنجان با یک میلیون و ۱۵ هزار و ۴۸۶ تردد در رتبه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند .

  به گفته حق‌لطفی در حوزه جابه‌جایی مسافر نیز ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان قزوین ۴۵ هزار و ۴۵۸ مسافر را طی ایام نوروز به نقاط مختلف جابه‌جا کرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود : در طی این مدت گشت‌های راهداری نیز همراه با پلیس راه طور مستمر در جاده‌ها حضور داشتند و در جهت ارتقای ایمنی سفرها و کاهش سوانح رانندگی اقدام به بازرسی از ناوگان حمل و نقل عمومی کردند .
  مطالب مرتبط

  ۱۰۳ شرکت حمل و نقل فعال داخلی استان با بیش از ۲۱ هزار راننده باری و ۱۲ هزار ناوگان سنگین باری در این مدت ، جا به جایی کالاهای حمل شده را بر عهده داشته‌اند .

  |

  بیشترین تخلف احصا شده در بازدیدهای انجام شده در خصوص تجهیزات ایمنی بوده که تذکرات لازم به رانندگان و شرکت‌های مسافربری ارائه شد و در صورت مشاهده مجدد این تخلفات ، متخلفین به کمیسیون رسیدگی به تخلفات معرفی می‌شوند .

  |

  ۷۵ درصد جابجایی مسافران در استان بوشهر با اتوبوس است و مینی بوس با ۲۴ درصد و سواری با یک درصد در رتبه‌های بعدی است .

  |

  از آغاز طرح نوروزی بالغ بر ۲۴۵ هزار نفر مسافر ایرانی و خارجی از پایانه‌های مرزی استان تردد کرده‌اند که میزان ورود از پایانه مرزی ۶ درصد و خروج از پایانه‌های مرزی استان ۵ درصد نسبت به‌مدت زمان سال گذشته افزایش داشته است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از جابجایی بیش از ۶۵ هزار و ۳۰۱ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی در طرح نوروزی ...

  |

  نظرات کاربران