در حال بارگذاری ...
 • جابجایی ۵۶ هزار مسافر نوروزی توسط شناورهای مستقر در بنادر استان گلستان

  با توجه به تقویت زیرساخت‌ها و مساعد بودن شرایط جوی ، در نوروز امسال اسکله‌های بندرترکمن و بندرگز در غرب استان مملو از گردشگر بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست بنادر و دریانوردی گلستان از ثبت رکورد جابه‌جایی ۵۶ هزار مسافر نوروزی توسط شناورهای مستقر در اسکله‌های استان خبر داد و گفت : پس از اجرای عملیات لایروبی و احیای خلیج گرگان ، شاهد رونق مجدد گردشگری دریایی در استان گلستان هستیم .

  سید محسن طیرانی اظهار کرد : از ابتدای اجرای طرح ستاد تسهیلات نوروزی در ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا عصر روز سه شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ ، حدود ۵۶ هزار نفر مسافر نوروزی از شناورهای مستقر در اسکله‌های تفریحی بنادر گلستان برای گردشگری دریایی استفاده کرده‌اند و ارائه خدمات در قالب این طرح تا ۲۲ فروردین تداوم دارد .

  وی با بیان اینکه عملیات لایروبی و احیای خلیج گرگان ، سبب رونق مجدد گردشگری دریایی در استان گلستان شده‌ است ، ادامه‌ داد : با توجه به تقویت زیرساخت‌ها و مساعد بودن شرایط جوی ، در نوروز امسال اسکله‌های بندرترکمن و بندرگز در غرب استان مملو از گردشگر بود .

  سرپرست بنادر و دریانوردی استان گلستان با تأکید بر اینکه از نخستین روز آغاز طرح ستاد تسهیلات سفر ، تمامی زیرساخت‌های بنادر استان برای میزبانی از گردشگران نوروزی تقویت شد ، خاطرنشان کرد : نصب بنر خوش آمدگویی به مسافران نوروزی در اسکله‌های این بنادر ، نصب بنر راهنمای استفاده از جلیقه نجات و در اختیار قرار دادن کپسول حریق و جعبه کمک‌های اولیه از این‌گونه اقدامات بوده است .

  وی با اشاره به اینکه ۲۲۰ ثوب جلیقه نجات و چهار ثوب حلقه نجات در راستای اشاعه فرهنگ ایمنی دریانوردی برای اسکله‌های بندرترکمن و بندرگز توزیع شد ، افزود : در اقدامی متفاوت، پارکینگ محوطه اداره بندرترکمن نیز برای خودروهای مسافران نوروزی به‌ عنوان پارکینگ پشتیبان در اختیار شهرداری بندرترکمن قرار گرفت که نقش بسیار مهمی را در کاهش بار ترافیکی معابر عمومی این شهرستان داشته است .

  طیرانی از همکاری بنادر استان با فرماندهی پایگاه دریابانی بندر ترکمن برای کنترل مسافر در اسکله‌های بندرگز و بندرترکمن خبر داد و تصریح‌ کرد : پس از عملیات لایروبی و احیای خلیج گرگان ، اسکله‌های چوبی بندرگز و بندرترکمن در راستای ایمنی ترمیم و بازسازی شد .

  وی اضافه‌ کرد : برای ارائه خدمات بهینه به گردشگران نوروزی دو فروند شناور جستجو و نجات دریایی با تجهیزات کامل ایمنی در اسکله‌های تفریحی بندر ترکمن و بندرگز نیز برای امدادرسانی در حوادث مختلف مستقر شدند که نجات مرد همدانی از مرگ در میان گل و لای اسکله بندرگز یکی از مهم‌ترین اقدامات نیروهای مستقر در این شناورها در تعطیلات نوروز بود .
  مطالب مرتبط

  سال گذشته ، سازمان بنادر و دریانوردی نیز به عنوان متولی حوزه دریامحور با انعقاد قرارداد ۳۵ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی گام‌های موثری در زمینه ابلاغ سیاست‌های توسعه دریامحور برداشته است .

  |

  همه‌ تلاش و همت هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی معطوف بر این است که پروژه‌های در مرحله مطالعات را در کمترین زمان ممکن به مرحله‌ آغاز عملیات اجرایی برسانیم .

  |

  در طرح گردشگری دریایی بنادر این استان ۹ موتورلنج سنتی در بنادر بوشهر ، بوالخیر ، عامری و رستمی و ۶ شناور فلزی در بنادر بوشهر و گناوه فعالیت داشتند .

  |

  افزایش مهارت قایقران‌ها در سطح نجات غریق در صورت توفیق در عقد تفاهم نامه با فدراسیون نجات غریق و غواصی و تسهیل و سرعت بخشیدن به رسیدگی در مورد تقاضاهای مطروحه در کمیته وجوه اداره شده در بخش مسافری از جمله برنامه‌های تعریف شده است .

  |

  نقشه راه گردشگری اقدام بسیار مهمی در راستای تسهیل در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی محسوب می‌شود .

  |

  نظرات کاربران