در حال بارگذاری ...
 • تخلیه‌ و بارگیری ۲۳۷ میلیون تن کالا در بنادر طی سال ۱۴۰۲ با رشد ۱۰ درصدی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، میزان تخلیه‌وبارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی ۱۲ ماه سال ۱۴۰۲ ، معادل ۲۳۶ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۴۰ تن بود که حاکی از رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ است .

  میزان تخلیه کالاهای نفتی در سال ۱۴۰۲ در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی ، معادل ۲۹ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۴۰۳ تن ، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی معادل ۵۱ میلیون و ۱۷ هزار و ۷۴۹ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۸۰ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۵۲ تن بوده است .

  بارگیری کالاها

  میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی سال گذشته ، معادل ۸۱ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۴۶۸ تن ، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۷۴ میلیون و ۹۰ هزار و ۶۲۱ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۱۵۵ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۸۹ تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد ۸ درصدی در بخش کالاهای نفتی ، رشد ۲۳ درصدی در بخش کالاهای غیرنفتی و رشد ۱۵ درصدی در بخش کالاهای نفتی و غیرنفتی است .

  تخلیه‌ و بارگیری کالا

  جمع تخلیه‌و‌بارگیری کالاهای نفتی از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان اسفندماه همان سال، معادل ۱۱۱ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۸۷۱ تن و جمع تخلیه‌و‌بارگیری کالاهای غیرنفتی ۱۲۵ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۳۶۹ تن بوده؛ همچنین مجموع تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۲۳۶ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۴۰ تن بوده که حاکی از رشد ۶ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی ، رشد ۱۳ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای غیرنفتی و رشد ۱۰ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است .

  عملیات کانتینری

  تخلیه‌ و‌ بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز در سال ۱۴۰۲ ، معادل ۲ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۳۸۵ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری طی مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۵ درصدی را نشان می‌دهد .

   
  مطالب مرتبط

  تخلیه‌و‌بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۲ ، معادل ۲ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۰ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری طی مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۳ درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  تخلیه‌و‌بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان آذر ماه سال ۱۴۰۲ ، معادل ۱ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۳۵۴ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری طی مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۴.۳ درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  تخلیه‌و‌بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز طی فروردین ماه امسال ، معادل ۱۹۹ هزار و ۹۶۲ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری طی مدت مشابه سال گذشته که معادل ۱۸۴ هزار و ۱۰۰ TEU بود، رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  تخلیه‌و‌بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری تا پایان دی ماه سال ۱۴۰۲، معادل ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۳۴ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری طی مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۶ درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه اقتصاد دریامحور از سوی مقام معظم رهبری ، گام های اجرایی و برنامه های جامعی تدوین شد و انعقاد قرارداد احداث و بهره برداری از مخازن روغن خام خوراکی به ظرفیت ۴۰ هزار تن و همچنین تفاهمنامه احداث مرکز ساخت و تعمیرات انواع شناورها (کشتی سازی) در مجتمع ...

  |

  نظرات کاربران