در حال بارگذاری ...
 • تلاش بی وفقه ستاد سفرهای نوروزی در حوزه راه و شهرسازی استان اصفهان برای تجربه سفری ایمن

  در ایام طرح نوروزی امسال و در راستای اطلاع رسانی مطلوب خدمات سفر ، آگاه سازی مردم و مسافران از وضعیت آب و هوایی استان اصفهان و هشدارهای هواشناسی برنامه ریزی لازم به عمل آمد و پدیده‌های جوی در طی ۲۴ ساعت رصد و پایش و اطلاع رسانی دقیق و به‌هنگام انجام شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان گفت : در طرح نوروزی ۱۴۰۳ تلاش شد تا کسانی که استان اصفهان را برای سفر انتخاب می‌کنند سفری ایمن را در تمام بخش‌های حمل و نقلی تجربه کنند .

  علیرضا قاری‌قرآن اظهار کرد : سرزمین زنده رود یکی از مقاصد مهم گردشگری کشورمان محسوب‌ می‌شود که در طول سال به‌ خصوص ایام نوروز و تابستان پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری است ، بر همین اساس مسؤلان استان و دست اندرکاران شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان ، تدارک لازم را برای استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی به کار بستند . تلاش‌های شبانه‌روزی به عمل آمد تا کسانی که این استان را برای سفر انتخاب می‌کنند سفری ایمن را در بخش‌های مختلف حمل و نقلی (جاده‌ای ، ریلی و هوایی) تجربه نمایند و پس از ورود به استان حداکثر بهره را از مناظر طبیعی و تاریخی برده و با خاطره‌ای خوش این دیار را ترک کنند .  

  رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان گفت : خداوند را شاکریم که تلاش بی‌وقفه و جهادی دست اندرکاران در نوروز ۱۴۰۳ موجب شد تا مسافرانی که این خطه را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌بودند با رضایت کامل و خاطرات خوبی از این استان یاد کنند . در ایام طرح نوروزی امسال و در راستای اطلاع رسانی مطلوب خدمات سفر ، آگاه سازی مردم و مسافران از وضعیت آب و هوایی استان اصفهان و هشدارهای هواشناسی برنامه ریزی لازم به عمل آمد و پدیده‌های جوی در طی ۲۴ ساعت رصد و پایش و اطلاع رسانی دقیق و به‌هنگام انجام شد .  

  قاری‌قرآن در خصوص اقدامات شاخص به عمل آمده بخش‌های حمل و نقلی در طرح نوروزی سال ۱۴۰۳ اظهار کرد : با هدف ارتفاع سطح ایمنی راه‌ها اقدامات متنوعی انجام پذیرفت که از جمله آن می‌توان به حذف نقاط پرحادثه از جاده‌های استان اصفهان ، اجرای اقدامات لازم برای افزایش میدان دید نقاط پرخطر ، تعریض محورهای شریانی و بهسازی رویه راه‌های استان ، ایجاد فضای سبز در جهت پیشگیری از طوفان‌های شن و کولاک برف در حاشیه راه‌های استان همچنین فعال‌سازی دوربین‌های نظارتی جاده‌ای و اجرای برنامه پویش چشم به راهیم، اشاره کرد .  

  وی عنوان کرد : در حوزه حمل و نقل ریلی استان اصفهان با نزدیک شدن به ایام پیک سفرهای نوروزی و در راستای استقبال از مسافران اقداماتی شامل عملیات بهسازی ، رفع تقلیل سرعت‌ها ، ارتقا کیفی خطوط ریلی و ادوات خطی در راستای کاهش زمان سیر سفر به عمل آمد ، علاوه بر این برای استقبال و بدرقه مسافران قطار در این ایام، مراسمات سنتی ، آئینی و محلی تدارک دیده شد و انجام پذیرفت ، همچنین مراسمات مذهبی ، معنوی در استقبال از ماه مبارک رمضان و بدرقه مسافران قطار توسط خادمین آستان قدس رضوی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این ایام بوده است .  

  رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: برپایی میز خدمت جهت پاسخ‌گویی به مسافرین ، فراهم سازی تجهیزات جهت استفاده مسافران کم‌برخوردار جسمی ، زیباسازی محیط ایستگاه‌ها با توسعه فضای سبز ، غبارروبی مساجد و نمازخانه‌های بین راهی به مناسبت نوروز و ماه مبارک رمضان از دیگر اقدامات حوزه حمل و نقل ریلی برای استقبال از مسافرین نوروزی بوده است .

  وی با اشاره به اقدامات نوروزی به عمل آمده برای استقبال از مسافران در سفرهای هوایی استان اصفهان بیان کرد : این اقدامات که از آستانه فرارسیدن سال نو برنامه ریزی و انجام شد ، برپایی سفره هفت سین میدانی و ترمینالی ، نصب المان‌های نوروزی در محوطه‌های فرودگاهی و پذیرایی با افطاری ساده از مسافران و مراجعان روزه‌دار در ترمینال‌های پروازی فرودگاه را شامل می‌شود . اجرای برنامه‌های فرهنگی شاد و متنوع جهت خوش آمدگویی به مسافرین در راستای ایجاد محیطی شاد و مفرح برای مسافران و مراجعین در ایام نوروز امسال انجام شد .

  وی در پایان ضمن قدردانی از اقدامات نوروزی به عمل آمده توسط ادارات عضو شورای هماهنگی راه و شهرسازی در استان اصفهان عنوان کرد : با توجه به رسالت راه و شهرسازی ، پرسنل خدوم ادارات تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان اصفهان به‌ صورت شبانه روزی در تمام حوزه‌های حمل و نقلی و حوزه‌های مرتبط با آن تلاش بسیاری در طرح نوروزی داشتند و بی شک به ثمر نشستن این تلاش‌ها نیازمند برنامه ریزی و تعامل مستمر همه اعضا شورای هماهنگی راه و شهرسازی و سایر کمیته‌های نوروزی در سطح استان بود که به لطف خدا در استان اصفهان این تعامل به‌خوبی وجود دارد . 
  مطالب مرتبط

  در این مدت بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مسافران نوروزی از شبکه حمل و نقل جاده‌ای ،‌ حدود ۱.۵ میلیون نفر از شبکه ریلی و بیش از ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار نفر از شبکه حمل و نقل هوایی و فرودگاهی در سفر هوایی داخلی و خارجی در ۲۵ هزار پرواز جا به جا شده اند .

  |

  استان اصفهان با مساحت تقریبی ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ۶.۵ درصد خاک کشور را داراست که ۲۶ هزار و ۵۱۰ کیلومتر راه همسنگ ، بیش از ۴ هزار کیلومتر راه با نقش ملی و ترانزیت ، همجواری با ۹ استان و دارا بودن ۱۱۴ شهر همگی نشان از اهمیت بسیار بالای این استان در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری است .

  |

  با پیگیری‌های مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و معاون مهندسی و ساخت این اداره‌کل به لطف خدا عملیات اجرای آسفالت SMA به صورت آزمایشی با حضور و همفکری کارشناس اداره‌کل آزمایشگاه مکانیک خاک استان در محور مجلسی بروجن اغاز شد . در صورت کسب نتایج آزمایش‌های لازم و مبحث مهم ...

  |

  دولت سیزدهم با اتخاذ چهار راهبرد تاب آوری ، توسعه ، واردات هواپیما و ساخت و تولید هواپیماهای بومی و همچنین استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و بدون هیچ گونه تزریق مالی از سوی دولت بیش از ۹۰ فروند ناوگان هوایی وارد کشور شد که پس از فرایند چک ، تعمیر و نگهداری ۵۰ فروند هواپیما ...

  |

  اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بهره‌گیری از متخصصان واجد شرایط و دارای صلاحیت در حال اجرای پروژه‌های راهسازی و ایمن سازی با سرعت و کیفیت مناسب است .

  |

  نظرات کاربران