در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۱۱۴ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر آبادان

  لاستیک ماشین ، پارچه ، لوازم یدکی و مواد غذایی از جمله کالای های تجاری بوده است که هم توسط گمرک ایران و هم گمرک منطقه آزاد اروند بصورت کالای تجاری و ملوانی از بنادر آبادان در سال ۱۴۰۲ ترخیص شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت : عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی در بنادر آبادان ، اروندکنار و چویبده ۱۱۴ درصد افزایش یافت‌‌ .

  کامبیز مالکی زاده با بیان اینکه افزایش ۲ برابری عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر آبادان ، در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ ، گفت : تعامل بین ادارات و مراکز مرتبط از جمله دانشگاه علوم پزشکی ، مرکز بهداشت ، اداره استاندارد و گمرک آبادان با بنادر سه گانه این شهرستان در تسریع روند تایید استاندارد و کیفیک کالاهای تخلیه و بارگیری شده ، منجر به رشد و رونق فعالیت شده است . لاستیک ماشین ، پارچه ، لوازم یدکی و مواد غذایی از جمله کالای های تجاری بوده است که هم توسط گمرک ایران و هم گمرک منطقه آزاد اروند به صورت کالای تجاری و ملوانی از بنادر آبادان در سال ۱۴۰۲ ترخیص شد .

  مالکی زاده یادآور شد : این تعامل منجر به افزایش سرعت در ترخیص و خروج کالا از بندر آبادان شده است و لازم به ذکر است که با ایجاد فضای لازم جهت تخلیه و بارگیری کالای های جدید در بندر آبادان ، این عملیات  سرعت بیشتری پیدا کرد . از علل رشد عملیات صادرات می‌توان به افزایش سقف مجوز صادرات کاه و علوفه اشاره کرد که با همکاری اداره جهاد کشاورزی محقق شد .

  این مقام مسئول بیان داشت : در مجموع ، تسهیل امور خروج و ورود کالا در بنادر آبادان منجر به رشد عملیات تخلیه و بارگیری و تمایل به انجام صادرات کالاهای مختلفی همچون آبزیان و تنقلات از بندر آبادان در سال ۱۴۰۲ شد و بهمین خاطر ، گاهآ عملیات صادرات در ایام تعطیل از جمله پنج شنبه و جمعه صورت می گرفت .

  گفتنی است ، شهرستان آبادان دارای سه بندر صادراتی در شهرهای آبادان ، اروندکنار و چوئبده است و به آب های بین المللی دسترسی دارد .
  مطالب مرتبط

  شهرستان آبادان دارای سه بندر صادراتی است که بندر اروندکنار یکی از این بنادر می باشد و نزدیکترین بندر به دهانه خلیج فارس است .

  |

  طبق هماهنگی حاصل شده بین شهرداری و مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، گل و لای حاصل از لایروبی ، بر حسب تشخیص شهرداری آبادان به نقاط معینی انتقال داده می‌شود .

  |

  بیکن‌ها علائم ناوبری ثابتی هستند که در نقاط کم عمق و ورودی کانال‌ها و رودخانه ها جهت هدایت و ایمن سازی تردد شناورها استفاده می‌شود و شش عدد بیکن مستقر شده در این رودخانه با اقدام مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان نوسازی شد .

  |

  شش فروند یدک کش پرقدرت شامل دو فروند یدک کش شش هزار اسب بخار و چهار فروند شناور ۴ هزار و ۴۰۰ اسب بخار در یکی از مجتمع‌های شناورسازی استان هرمزگان ، با پیشرفت فیزیکی و فنی قابل قبول ، درحال ساخت است .

  |

  کاهش ترافیک اسکله‌ها بر اثر تسریع در فرآیند تخلیه ، کاهش مدت زمان عملیات تخلیه یک فروند کشتی از هشت به چهار روز ، جلوگیری از معطلی کشتی‌ها وکاهش یا حذف هزینه دموراژ ناشی از آن و افزایش ظرفیت پهلودهی کشتی‌ها از جمله مزیت‌های احداث این پایانه قلمداد می شود .

  |

  نظرات کاربران