در حال بارگذاری ...
 • صدور بیش از ۴ هزار فقره سند دریانوردی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در سال ۱۴۰۲

  دریانوردان و متقاضیان شاغل بر روی انواع شناورها ، با گذراندن دوره های آموزشی برابر با استاندارد های جهانی آموزش دریانوردی و کسب دانش و آگاهی لازم در زمینه الزامات و استاندارد های دریانوردی ، در صورت قبولی در آزمون های مربوطه ، موفق به دریافت مدارکی می شوند که صلاحیت و شایستگی آنان را برای آغاز و یا ادامه فعالیت در حوزه دریانوردی تأیید می کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران اعلام کرد : طی یک سال گذشته حدود ۴ هزار و دویست و سی فقره انواع اسناد دریانوردی ، توسط امور دریانوردان این اداره کل برای دریانوردان فعال در سطح کشور صادر شده است .

  سعید کیا کجوری با اعلام این مطلب افزود : در راستای اعمال حاکمیت دریایی و با هدف افزایش سطح ایمنی فعالیت های دریانوردی ، در سال گذشته بیش از ۴ هزار فقره سند دریانوردی شامل گواهینامه های شایستگی ، مهارت ، جانبی دریانوردی و شناسنامه های دریانوردی توسط امور دریانوردان این اداره کل صادر گردید .

  وی درباره چگونگی صدور این اسناد گفت : دریانوردان و متقاضیان شاغل بر روی انواع شناورها ، با گذراندن دوره های آموزشی برابر با استاندارد های جهانی آموزش دریانوردی و کسب دانش و آگاهی لازم در زمینه الزامات و استاندارد های دریانوردی ، در صورت قبولی در آزمون های مربوطه ، موفق به دریافت مدارکی می شوند که صلاحیت و شایستگی آنان را برای آغاز و یا ادامه فعالیت در حوزه دریانوردی تأیید می کند .

  کیا کجوری با بیان این که آموزش حرفه ای دریانوردان ، عاملی مهم برای ارتقاء کیفی فعالیت های دریانوردی و آبراه های دریایی است اظهار داشت : در سالی که گذشت دوره های متعدد آزمون های دریانوردی به میزان ۴۱۷ نفر - آزمون ، توسط امور دریانوردان این اداره کل برگزار شده است .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر با بیان این مطلب که طی یک سال گذشته ۱۵۸ مورد نظارت ، از سوی امور دریانوردان این اداره کل بر عملکرد مراکز آموزشی دریانوردی فعال در استان صورت گرفته است گفت: نظارت بر هنرستان شهید کلانتری محمود آباد در مقطع دیپلم در رسته ی عرشه و موتور شناور و همچنین دانشکده فنی و حرفه ای محمود آباد در رسته های موتور و عرشه در مقاطع کاردانی و کارشناسی از جمله اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۲ است ؛ ضمن این که دو دوره افسر دوم زیر ۳ هزار و افسر مهندس سوم زیر سه هزار کیلو وات سفرهای نزدیک به ساحل نیز در این دانشکده برای نخستین بار با مجوز سازمان بنادر و دریانوردی در حال برگزاری است .

  کیا کجوری فراهم نمودن مقدمات امضای تفاهم نامه با اداره کل پست استان در راستای رساندن اسناد دریانوردی به متقاضیان در کوتاه ترین زمان ممکن ، افزایش تعداد ممتحنین برای برگزاری آزمون های کتبی و شفاهی - عملی دریانوردی ، افزایش تامین قطعات موتور شناورها برای انجام آزمون های کتبی و شفاهی - عملی و قطعه شناسی موتور را از دیگر اقدامات برجسته اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در راستای ارائه خدمات به دریانوردان برشمرد .
  مطالب مرتبط

  مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر (MRCC) به محض دریافت پیام ، بی درنگ با همیار ناجی منطقه اضطرار ( آقای حسن زاده ) تماس گرفت و نسبت به اعزام آن به موقعیت تقریبی شناور مضطر و عملیات جستجو و نجات اقدام کرد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران اعلام کرد : با پیگیری‌های انجام شده از سوی این اداره کل و دریافت مجوزهای اولیه ...

  |

  در تعطیلات نوروزی امسال همچنین ۶ هزار و پانصد پیامک هشدار هواشناسی برای مدیران ایستگاه های تفریحات دریایی مستقر در سواحل استان ارسال گردید؛ ضمن اینکه هزار و پنجاه نفر ساعت بازرسی از ایستگاه های تفریحات دریایی توسط کارشناسان دریایی برای نظارت بر ایمنی ترددهای دریایی انجام ...

  |

  با تلاش شبانه روزی همکاران اداره کل و شرکت های تابعه بخش خصوصی ، تعداد ۴۸۸ فروند کشتی تجاری در سال گذشته وارد بنادر نوشهر و فریدونکنارشده که ۷۹ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه قبلی نشان می‌دهد .

  |

  امسال ۳۵۷ فروند کشتی وارد بندر نوشهر شد که این عدد در مدت مشابه سال قبل ۲۲۹ فروند بوده که ۵۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد . علیرغم مشکلاتی که در حوزه لایروبی وجود داشته است اما کشتی‌های بزرگتری وارد بندر نوشهر شده است .

  |

  نظرات کاربران