در حال بارگذاری ...
 • تداوم خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای تا پایان سفرهای نوروزی

  با توجه به پایش ظرفیت و تقاضای سفر در استان‌ها و در سایه تعامل و همکاری تشکل‌های صنفی حوزه حمل و نقل و تلاش شبانه‌روزی رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل مسافر ، همه امکانات و ظرفیت‌ها برای ارائه خدمات سریع ، به‌هنگام و مناسب به مسافران نوروزی پای کار آمده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : سفرهای نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه نوروز سال گذشته با افزایش و رشد ۲.۶ درصدی همراه بوده است .

  داریوش باقرجوان از آمادگی کامل بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای به منظور خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی در سفرهای بازگشت خبر داد .

  وی با اشاره به پایان سفرهای نوروزی و آغاز موج بازگشت مسافران به مبادی اولیه سفر ، عنوان کرد : در راستای خدمات‌رسانی به مسافران ، بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای با استفاده از ظرفیت حدود ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس (۱۰ هزار دستگاه به صورت مستمر و پیوسته) ، ۱۹ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۲۸ هزار دستگاه سواری کرایه از آمادگی کامل برای ارائه خدمات مطلوب برخوردار است .

  مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأکید کرد : در این راستا با توجه به پایش ظرفیت و تقاضای سفر در استان‌ها و در سایه تعامل و همکاری تشکل‌های صنفی حوزه حمل و نقل و تلاش شبانه‌روزی رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل مسافر ، همه امکانات و ظرفیت‌ها برای ارائه خدمات سریع ، به‌هنگام و مناسب به مسافران نوروزی پای کار آمده است .

  باقرجوان از تداوم روند خدمت‌رسانی و جابه‌جایی مسافران تا روز پایانی اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در ۱۷ فروردین ماه خبر داد .

  وی همچنین به پیش‌بینی افزایش سفرهای بین شهری از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در ایام تعطیلات عید سعید فطر و در فاصله چند روزه از پایان یافتن طرح نوروزی اشاره و تصریح کرد : با توجه به افزایش تقاضای سفر در روزهای آینده ، تمهیدات لازم با هدف خدمات‌رسانی بهینه به مسافران اتخاذ و برنامه‌ریزی‌ها در این باره صورت گرفته است .

  مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه با نگاهی به آمار جابه‌جایی مسافران از آغاز اجرای طرح نوروزی امسال از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ ، خاطرنشان کرد : در این بازه زمانی ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار مسافر از طریق ۵۸۱ هزار سفر ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای (اتوبوس ، مینی‌بوس و سواری کرایه) جابجا شده‌اند . سفرهای نوروزی هموطنان در نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه نوروز سال گذشته با افزایش و رشد ۲.۶ درصدی همراه بوده است .

   
  مطالب مرتبط

  در سال‌های اخیر شاخص راه‌های روستایی آسفالت استان به بیش از ۵۸ درصد رسیده است که بالاتر از میانگین کشوری است . اولویت امسال راهداری آسفالت راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار است ، اولویت بعدی ماه آسفالت راه‌های روستاهای بین ۲۰ تا ۵۰ خانوار است .

  |

  در راستای تحقق شعار نوروز امسال با عنوان «ارتقاء ایمنی و ایجاد آرامش» چهار طرح ویژه شامل کنترل مدیران فنی ، کنترل مبدأ و مقصد ناوگان حمل و نقل ، تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی و طرح کنترل تطبیق اسناد با شرایط تردد ناوگان در مسیرهای جاده‌ای اجرا شد .

  |

  فرهنگ سازی و آموزش نکات ایمنی در سفرها برای مسافران نوروزی با اجرای پویش چشم به راهیم و ایجاد ایستگاه در مجتمع خدمات رفاهی آناهیتا در ورودی استان (سه راهی نهاوند) برای استراحت و آموزش نکات ایمنی با اجرایی برنامه های متنوع فرهنگی انجام شد .

  |

  روزانه بیش از ۲ هزار دستگاه اتوبوس از پایانه‌های مسافربری شهر تهران به مقاصد مختلف خارج می‌شوند و علاوه بر اختصاص ۱۰ درصد ظرفیت اتوبوس‌ها برای خرید حضوری بلیت در پایانه‌ها ، شرایط تهیه ۹۰ درصدی بلیت از طریق سکوهای اینترنتی فراهم است .

  |

  با توجه به شرایط آب و هوایی و تراکم در سطح محورهای مواصلاتی کشور در ایام نوروز ، انتظار می‌رود رانندگان وسایل نقلیه سنگین در صورت ضرورت توقف در حاشیه راه‌ها، نسبت به رعایت مسائل ایمنی و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اهتمام ورزند .

  |

  نظرات کاربران