در حال بارگذاری ...
 • مسافران از مبادی و ایستگاه های مجاز گردشگری دریایی استفاده بکنند

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، علی‌اکبر مرزبان در نشست خبری امروز درباره تشریح اقدامات و برنامه‌های طرح تسهیل سفرهای نوروزی با بیان اینکه به چیزی حدود ۶.۵ میلیون نفر گردشگر دریایی خدمات ارایه داده‌ایم ، اظهار داشت : از این عدد ۳.۵ میلیون مربوط به سفرهای دریایی بوده‌است .

  وی ادامه داد : در سال ۱۴۰۲ شاهد ١٧ درصدی سفرهای دریایی نسبت به سال گذشته آن بودیم و طبق پیش بینی‌های انجام شده نوروز ۱۴۰۳ چیزی حدود ٣ تا ۵ درصد در همه شیوه‌های حمل و نقل از جمله بخش دریا افزایش تردد و آمار مسافران خواهیم داشت .

  سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه از مهر ماه کمیته حمل و نقل دریایی فعال شد ، گفت : در بحث جستجو و نجات خود را محدود مبادی مجاز سفرهای دریایی نمی‌کنیم . برای ارتقا هماهنگی‌ها مکاتبات لازم با تمام مبادی ذی‌ربط را انجام دادیم و توصیه و تأکید کردیم که تمام مسافران از تمام مبادی مجاز و از ایستگاه‌های مجاز گردشگری استفاده کنند .

  مرزبان افزود : در طول چند هزار کیلومتر سواحل ممکن است قایق‌های غیرمجاز فعالیت داشته و به شدت توصیه می‌کنیم ، مسافران برای تفریح و سفر و جابه‌جایی بین جزایر از این قایق‌ها استفاده نکنند .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  افزایش مهارت قایقران‌ها در سطح نجات غریق در صورت توفیق در عقد تفاهم نامه با فدراسیون نجات غریق و غواصی و تسهیل و سرعت بخشیدن به رسیدگی در مورد تقاضاهای مطروحه در کمیته وجوه اداره شده در بخش مسافری از جمله برنامه‌های تعریف شده است .

  |

  در بخش مسافرت‌های دریایی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سفر انجام گرفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۶ درصد رشد داشته است . در حوزه گردشگری ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر سفر تردد دریایی انجام گرفت که نسبت به سال گذشته ، ۷ درصد کاهش داشته است .

  |

  از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری ، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تردد مسافری و گردشگری دریایی در بنادر شمالی و جنوبی کشور انجام و ۶۸۹ هزار خودرو بین بنادر به ویژه در غرب استان هرمزگان از جمله بنادر چارک ، پل و آفتاب با جزایر قشم و کیش جابجا شد .

  |

  امیدواریم شرایط جوی اجازه خدمت‌رسانی بیشتر را هموطنان عزیز بدهد . از تمامی هموطنان که خطه زیبای جنوب کشور را برای سفرهای نوروزی انتخاب کرده‌اند ، درخواست می‌کنیم حتما از مبادی و شناورهای مجاز برای سفرهای دریایی و گردشگری دریایی استفاده کنند و به توصیه و هشدارهای ایمنی صادر ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه طی هفته اول تعطیلات جمعا ۱ میلیون و ۴۱ هزار تردد ...

  |

  نظرات کاربران