در حال بارگذاری ...
 • عبدالملکی نماینده ویژه رییس‌جمهور شد

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به موجب تصویب نامه هیات وزیران در جلسه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ حجت‌الله عبدالملکی ، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به عنوان «نماینده ویژه رییس‌جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» تعیین شد .

  بر اساس این تصویب‌نامه ، تصمیمات «نماینده ویژه» در حکم تصمیمات رییس‌جمهور و هیأت وزیران بوده و لازم الاجراست .

  متن تصویب‌نامه هیات وزیران به شرح زیر است ؛

  هیات وزیران در جلسه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی ودارایی و معاونت اجرایی رییس‌جمهور به استناد اصل یکصد و بیست و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد ؛

  ۱ - آقای حجت‌الله عبدالملکی به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ، با رعایت قوانین و مقررات و وظایف و صلاحیت‌های قانونی دستگاه‌ها به شرح زیر به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی تعیین می‌شود :

  الف - نظارت بر سازمان‌های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین آنها، با سیاست‌های کلان اقتصادی دولت .

  ب - هماهنگی و هم‌افزایی جهت تقویت عملکرد مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در سطح داخلی و بین‌المللی با تاکید بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری .

  ج - پیشنهاد نصب و عزل اعضای هیات مدیره و مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت ارائه به رییس جمهور .

  د - پیگیری و نظارت بر اجرای بند (الف) ماده (۶۵) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۳۹۵ .

  ۲ - تصمیمات نماینده ویژه رییس جمهور در خصوص امور اجرایی فوق در حکم تصمیمات رییس جمهور و هیات وزیران بوده و با رعایت ماده (۱۹) آیین‌نامه داخلی هیات دولت قابل صدور و لازم الاجرا است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، هیات وزیران در جلسه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی توسعه دریامحور را تصویب و این مصوبه ۱۹ اردیبهشت ماه ...

  |

  تمرکز بر شاخصه سرمایه گذاری و صادرات در مناطق آزاد را سرلوحه قرار داده ایم و به دنبال تسهیل تولید، افزایش صادرات ، انتقال فناوری ، تامین نیاز اساسی کشور و تامین مالی از سرمایه گذاران خارج از کشور هستیم .

  |

  الحاق به کنوانسیون‌های مهم و کاربردی بین المللی از نظر همسان سازی با مقررات و استاندارهای جهانی زمینه ساز حضور پر قدرت ناوگان بین المللی إیرانی در منطقه بوده بنابراین همواره از اولویت‌های کاری سازمان بوده است .

  |

  دانشگاه آزاد به عنوان یکپارچه‌ترین دانشگاهی است که می‌تواند یک کنش موثر و یک تحول جدی را در این مناسبات رقم بزند . ما در دانشگاه آزاد نیازمندیم که همسو با تحولات مناطق آزاد و اقتصاد زیست بومی که در این مناطق شکل می گیرد در آن مسیر قرار گیریم تا بتوانیم تحولی را رقم بزنیم .

  |

  نظرات کاربران