در حال بارگذاری ...
 • دولت به ساحل‌نشینان متقاضی خرید قایق‌های با موتور چهارزمانه تسهیلات می‌دهد

  شهرهای بندر امام خمینی (ره) ، خرمشهر ، آبادان ، سجافی ، شادگان ، چوئبده و اروندکنار ، هفت شهر ساحلی دریایی استان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر هستند که شناورهای صیادی و تفریحی در آنها فعالیت دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار خوزستان با اشاره به مصوبه دولت مبنی‌ بر تدوین و اجرایی شدن فرآیند ثبت سفارش موتورهای چهار زمانه و اسقاط موتورهای ۲ زمانه برای قایق‌های در حال فعالیت ، آن را اقدامی مطلوب در جهت اشتغال پایدار ساحل‌نشینان و ساماندهی قایق‌های فعال غیرمجاز دو موتوره عنوان کرد .

  علی اکبر حسینی محراب تعداد دریانوردان استان خوزستان را بیش از ۲۱ هزار نفر برشمرد و اظهار داشت : تاکنون بر اساس فرآیندهای از پیش تعیین شده ، بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ شناور در سواحل استان خوزستان ثبت شده‌اند .

  استاندار خوزستان با بیان اینکه بیش از پنج هزار شناور صیادی و تفریحی در سواحل استان تردد می‌کنند ، گفت : ساحل نشینان می‌توانند با استفاده از مشوق‌های هیأت وزیران درباره ثبت شناورها ، از حمایت‌های لازم به منظور بهبود زیرساخت‌ها و پایداری اشتغال در حوزه اشتغال سواحل بهره‌مند شوند .

  حسینی محراب طول سواحل خوزستان را یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر عنوان کرد و گفت : شهرهای بندر امام خمینی (ره) ، خرمشهر ، آبادان ، سجافی ، شادگان ، چوئبده و اروندکنار ، هفت شهر ساحلی دریایی استان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر  هستند که شناورهای صیادی و تفریحی در آنها فعالیت دارند .

  استاندار خوزستان با اشاره به اینکه سازمان صنایع دریایی به نمایندگی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مکلف به ساخت سالانه یک هزار و ۵۰۰ دستگاه موتور چهار زمانه برای قایق‌های تفریحی و صیادی شده است ، ادامه داد : این موتورها در اختیار صاحبان شناورهایی قرار می‌گیرد که قایق‌های خود را در سامانه‌ی مربوط به وزارت صمت ثبت و دارای پروانه بهره‌برداری باشند .

  وی تأکید کرد : برابر با مصوبه هیات وزیران ، به متقاضیان خرید موتورهای چهار زمانه ویژه قایق‌های تفریحی و صیادی ثبت شده و دارای پروانه بهره‌برداری تسهیلات قرض الحسنه پرداخت خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  در بخش داخلی ۴۲۷ هزار و ۸۲۴ تن کالا از طریق بنادر شهید رجایی ، شهید باهنر ، بندرلنگه و قشم ترانزیت شد که از این میزان ۴۲۶ هزار و ۷۵۲ تُن مربوط به بندر شهید رجایی است .

  |

  مالکان شناورها و دریانوردان در صورت بروز هر گونه سانحه دریایی و یا حادثه آتش سوزی باید فوری از طریق کانال ۱۶ وی.اچ.اف یا سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس تلفنی بگیرند . بر اساس پایش های انجام شده نیازهای مهم بنادر به تجهیزات آتش نشانی شناسایی شده تا بر حسب اولویت نسبت به تامین آن اقدام ...

  |

  بررسی نقاط ضعف و قوت و همچنین ارائه راهکار به منظور بهبود فرآیندهای مذکور از جمله اهداف فرآیند ارزیابی شاخص های HSE و مدیریت بحران مجتمع بندری انزلی بود .

  |

  ساختار شناور ناجی به شکلی است که امکان غرق شدن در این سازه وجود ندارد و اخبار منتشر شده در برخی از شبکه‌های مجازی مبنی بر غرق شدن ناجی ۱۵ کذب و فاقد اصالت است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تاسیس دانشکده بندری و دریایی با همکاری دانشگاه تهران در ...

  |

  نظرات کاربران