در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد در آزادراه قم - تهران

  تمامی هزینه اجرایی طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد آزادراه قم - تهران ، از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم تامین شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره ایمنی راهها و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم عنوان کرد : با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، برای اولین بار در کشور ، طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد ، در آزادراه قم - تهران اجرا شد .

  سید حسن خلیلی نیا از اجرا شدن طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد در آزادراه قم - تهران خبر داد و گفت : این طرح برای نخستین بار در کشور و در آزادراه قم - تهران به صورت پایلوت اجرا شد . با عنایت به اینکه طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد برای نخستین بار بود که در سطح راه های کشور اجرا می شد ، طول عملیاتی خط اجرا شده در آزادراه قم - تهران افزون بر ۹ کیلومتر است .

  وی میزان اعتبار تخصیصی پروژه را ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال دانست و تصریح کرد : تمامی هزینه اجرایی طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد آزادراه قم - تهران ، از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم تامین شده است .

  رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در ادامه به مزایای اجرایی طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد در مقایسه با دیگر روش های اجرای خطوط ترافیکی پرداخت و گفت : بازتاب (رفلکس) بهتر ، ماندگاری بیشتر ، جرم پذیری کمتر و ... از جمله مزایای بهره مندی از این نوع روش خط کشی جاده ای در مقایسه با دیگر روش ها است .

  خلیلی نیا ، درخصوص دلیل انتخاب آزادراه قم - تهران به عنوان محور پایلوت جهت اجرای این نوع خط ترافیکی اظهار کرد : با توجه به ترافیک چشمگیر آزادراه قم - تهران به عنوان سومین محور پرتردد کشور و شرایط جوی حاکم برآن و... این آزادراه برای اجرای طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد ، مناسب تشخیص داده شد .

  وی در ادامه یادآور شد : از دیگر ویژگی های فنی این نوع خط ترافیک جاده ای ، بازه زمانی خط نگهداری آن است که در مقایسه با دیگر خطوط اسپری سرد ، طولانی تر است . بی تردید از مهمترین عوامل ماندگاری خطوط ترافیکی، عدم عبور خودرو از روی آنهاست، لذا از تمامی رانندگان درخواست می شود از بین خطوط عبور کنند .

   
  مطالب مرتبط

  تمامی اعتبار طرح به صورت ملی و از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تامین شده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جابه‌جایی نزدیک به ۲ میلیون تن کالا توسط ناوگان باری در سال جاری ...

  |

  با توجه به حساسیت موضوع با فراخوان مالکان خودروهای سنگین حمل بار به استان شاهد رشد خوبی در حمل و نقل این محصول بودیم .

  |

  از ابتدای دولت سیزدهم هفت‌هزار و ۱۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و افزایش عملکرد ۳۴ درصدی نسبت به دولت پیشین رقم خورده است .

  |

  طرح جامع پایانه مرزی تمرچین با دستور استاندار آذربایجان غربی در دستور کار گرفت که در روزهای آتی نهایی خواهد شد و عملیات اجرایی تخریب و تملک در برخی نقاط آغاز شده و همچنان تداوم دارد و پس از این‌که چند ارگان دیگر نقاط مورد نظر را تحویل دادند، در عملیات اجرائی این پروژه تسریع ...

  |

  نظرات کاربران