در حال بارگذاری ...
 • مراجعه بیش از ۷ هزار خودرو سنگین به مراکز معاینه فنی استان بوشهر

  در مراکز معاینه فنی استان‌ ، علاوه بر بازدید های ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک ها ، شیشه ها و آینه ها ، چراغ ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش نشانی ، باک ها ، درب ها و موارد ایمنی داخل خودرو ، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ ها ، تست آلاینده ها و تست نور صورت می پذیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از مراجعه ۷ هزار و ۸۵۶ خودرو به مراکز معاینه فنی استان طی نیمه نخست سالجاری خبر داد.

  مهدی شهابی اظهار کرد : از این تعداد ۶۸ درصد مورد قبولی مرتبه اول بوده ، ضمن اینکه ۱۲درصد قبولی پس از اصلاح عیب و ۲۰ درصد نیز رد شدند . بیشترین مراجعات به مراکز معاینه فنی سبک و سنگین استان مربوط به مراکز شهرستان بوشهر بوده است .

  وی با اشاره به فعالیت مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین به منظور دستیابی به اهدافی نظیر ارتقای ایمنی در تردد جاده‌ای ، کاهش نقص فنی خودرو در جاده‌ها و حفظ محیط ‌زیست ادامه داد : در حال حاضر استان بوشهر دارای دو مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین واقع در شهرستان های بوشهر و دشتستان و ۶ مرکز معاینه فنی سبک در شهرستان های بوشهر ، دشتستان ، گناوه ، تنگستان ، دشتی و کنگان است .

  به گفته وی ، مرکز معاینه فنی سنگین شهرستان عسلویه هم در حال احداث است .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای بوشهر تصریح کرد : در مراکز معاینه فنی استان‌ ، علاوه بر بازدید های ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک ها ، شیشه ها و آینه ها ، چراغ ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش نشانی ، باک ها ، درب ها و موارد ایمنی داخل خودرو ، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ ها ، تست آلاینده ها و تست نور صورت می پذیرد .

  شهابی ابراز امیدواری کرد : با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام موثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای و کاهش آلودگی های زیست محیطی برداشته شود .
  مطالب مرتبط

  در مراکز معاینه فنی استان‌ ، علاوه بر بازدیدهای ظاهری از جمله کیفیت آج لاستیک ها ، شیشه ها و آینه ها ، چراغ ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش نشانی و موارد ایمنی داخل خودرو ، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ ها ، تست آلایندگی و تست نور نیز صورت می پذیرد .

  |

  استان مازندران دارای ۶ مرکز معاینه فنی است که در دو ماه گذشته ۱۵ هزار و۸۸۶ خودرو سنگین به این مراکز مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۱۱هزار و ۵۰۶ خودرو سنگین موفق به اخذ معاینه فنی شده‌اند که تعداد خودروهای سنگین مراجعه کننده نسبت به سال گذشته بیش از ۱۱ درصد رشد داشته است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ایمن سازی محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل در قالب ۱۵۸ ...

  |

  پروژه های بسیار خوبی در سطح استان توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در دست اجراست که در حوزه شهرستان چهارباغ نیز طی چند سال اخیر در این شهرستان بی‌نظیر و قابل توجه بوده است .

  |

  نظر به اهمیت وجود تابلو و علائم ایمنی و تابلوهای اطلاعاتی در راستای ارتقای ایمنی جاده‌ها در سطح استان ۱۱۴ مترمربع انواع تابلوهای اطلاعاتی ، انتظامی و اخباری با هزینه اجرایی ۶۶ میلیارد و ۳ میلیون ریال در سه ماه گذشته تهیه و نصب شده است .

  |

  نظرات کاربران