در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۲۵ درصدی معاینه فنی ناوگان حمل و نقل سنگین در سیستان و بلوچستان

  امیدواریم با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام موثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای و کاهش آلودگی های زیست محیطی برداشته شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از انجام معاینه فنی ۱۹ هزار و ۱۳۰ مورد ناوگان سنگین طی ۵ ماهه نخست سالجاری خبر داد که این میزان نشان دهنده ی رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است .

  تیمور باقری اظهار کرد : از این تعداد ۱۲ هزار و ۴۸۵ مورد قبولی مرتبه اول ، ۳ هزار و ۱۸۵ مورد قبولی پس از اصلاح عیب و تعداد ۳ هزار و ۴۶۰ مورد طی عملیات مذکور رد شدند . در حال حاضر در شمال سیستان و بلوچستان تعداد ۵ مرکز معاینه فنی دارای فعالیت می باشند که محل فعالیت آن ها در شهرستان‌های زابل ، زاهدان (۲ مرکز) ، خاش و سراوان است .

  معاون حمل و نقل اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد : در مراکز فوق الذکر ، علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک ها ، چراغ ها ، کمربند ایمنی ، کپسول آتش نشانی و موارد ایمنی داخل خودرو ، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ ها ، تست آلاینده ها ، کیلومتر شمار و تست نور صورت می پذیرد .

  باقری هدف از تاسیس مراکز معاینه فنی را ، کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد خودروها ، افزایش ایمنی تردد خودروها و کاهش تصادفات و فوتی های سوانح رانندگی عنوان کرد و گفت : امیدواریم با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام موثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای و کاهش آلودگی های زیست محیطی برداشته شود .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از تلاش تلاش شبانه روزی راهداران این اداره کل در ایام نوروز در سطح محورهای استان ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت : در یک سال گذشته به منظور ارتقا ایمنی عبور و ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران اظهار کرد : بر اساس آمار پلیس راه استان در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۴ فروردین امسال ...

  |

  این طرح به منظور ارتقا ایمنی سفرهای برون‌شهری نوروزی و کاهش سوانح رانندگی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های سازمانی و فراسازمانی پیش بینی شده است که از ۲۵ اسفند سال‌جاری لغایت ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ به مدت ۱۸ روز اجرا خواهد شد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد تیموری معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در دومین نشست تخصصی روسای پلیس راه و مدیران استانی ...

  |

  نظرات کاربران