در حال بارگذاری ...
 • رشد ۳۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر تجاری سجافی

  بندر تجاری سجافی در ٣٧ کیلومتری شهرستان هندیجان با ۳ پست اسکله به طول ۱۰۵ متر و آبخور ۳ متر دارای ۲ هزار متر مربع انبار سرپوشیده و ۶ هزار متر بارانداز از بنادر محلی و فعال بنادر خوزستان است که پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پنج ماهه ابتدای سال جاری بیش از ۱۸ هزار تن کالا در بندر تجاری سجافی تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه از ۳۹ درصد رشد برخوردار بود .

  امراله درویشی رئیس اداره  بندر و دریانوردی سجافی با اعلام این خبر بیان داشت : در این مدت ۱۶۴ فروند شناور تجاری در بندر سجافی تردد داشته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴ درصد رشد را نشان می‌دهد . بندر سجافی با برخورداری از مزایایی نظیر پسکرانه جمعیتی مناسب در حوزه بازار ، زیرساخت‌های مناسب برای صادرات آبزیان ، محصولات کشاورزی و احشام ، دارای قابلیت‌هایی همچون راه‌اندازی تجارت کالاهایی نظیر لوازم خانگی ، منسوجات ، قطعات یدکی خودرو همچنین تجارت ساحلی با استان بوشهر است .

  وی با اشاره به اینکه بندر سجافی در اقتصاد شهرستان هندیجان نقش کلیدی دارد و بیش از ۸۰۰ فروشگاه تجاری وابسته به فعالیت‌های این بندر هستند ، افزود : نزدیک به ۲۰۰ فروند شناور تجاری در بندر سجافی فعالیت دارند و این شناورها در زمینه ورود کالاهای ملوانی موجب اشتغال مستقیم برای نیروهای بومی و اهالی منطقه شده‌ است .

  بندر تجاری سجافی در ٣٧ کیلومتری شهرستان هندیجان با ۳ پست اسکله به طول ۱۰۵ متر و آبخور ۳ متر دارای ۲ هزار متر مربع انبار سرپوشیده و ۶ هزار متر بارانداز از بنادر محلی و فعال بنادر خوزستان است که پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد .
  مطالب مرتبط

  در جریان بازدید رئیس دستگاه قضا از مجتمع بندری شهید رجایی ، گزارشی از اقدامات صورت گرفته به منظور رصد و نظارت بر کشتی‌هایی که در لنگرگاه و اسکله‌های بنادر استان هرمزگان بویژه بندر شهید رجایی پهلو می‌گیرند ، به رئیس قوه قضاییه ارائه شد . همچنین رئیس دستگاه قضا بصورت میدانی از ...

  |

  بندر نوشهر بزرگ ترین بنگاه اقتصادی غرب استان است که حدود ۶۰۰ نفر در شرکت های بخش خصوصی فعال در حوزه های دریایی و بندری مشغول به کار هستند که حدود دو برابر نیرو های شاغل در این اداره کل است .

  |

  در ماه گذشته میزان ترانزیت در بنادر استان بوشهر نیز با افزایش ۳۶ برابری به ۱۳۴ هزار و ۲۷۷ تن رسیده که بیشترین ترانزیت انجام شده به ترتیب شامل مواد نفتی ، ماشین آلات ، لوازم یدکی ، چوب و تخته و مصنوعات فلزی است .

  |

  ۲۳۷ شرکت بخش خصوصی با برخورداری از ۱۱۵۶۰ نفر نیروی انسانی در بخش‌های مختلف منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) فعالیت می‌نماید که با اهتمام و تشریک مساعی شرکت‌های فعال بخش خصوصی در سال ۱۴۰۲ تعهد اشتغال ۷۰۰ نفر به صورت کامل محقق شده است .

  |

  بنادر شرق هرمزگان شامل بنادر شهید باهنر ، شهید حقانی ، هرمز ، تیاب ، سیریک و جاسک است که ظرفیت‌های بالقوه‌ای در زمینه تجارت و گردشگری را به خود اختصاص داده است .

  |

  نظرات کاربران