در حال بارگذاری ...
 • روند پهلوگیری شناورهای تناژ بالا در بندر شهید باهنر سرعت گرفت/ امکان افزایش ۲ برابری شناورها با آبخور ۱۱.۵ متر

  از ابتدای سال جاری تاکنون روند تخلیه و بارگیری شناورهای تناژ بالای حامل کالای فله رو به افزایش بوده که این میزان متناسب با درخواست‌های صاحبان کالا افزایش خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از سرعت گرفتن روند پهلوگیری شناورهای تناژ بالا در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت : امکان افزایش ۲ برابری پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر از توانمندی‌های بالقوه این بندر در امر تخلیه و بارگیری کالا وجود دارد .

  حمیدرضا محمد حسینی تختی افزود : با توجه به افزایش پهلوگیری شناورهای با تناژ بالا در سال جاری و نیز سرعت بخشی در نُرم تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر ، امکان ۲ برابر شدن این رویه با دارا بودن ظرفیت های ویژه این بندر وجود دارد . در سال جاری ۱۳۲ فروند شناور بالای هزار تن در این بندر پهلو گرفته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این مدت ۲۱ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

  مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود : ظرفیت بندر شهید باهنر و نیز زیرساخت‌های لجستیکی مناسب ، این بندر را به نقطه عطف مناسب و اصلی صادرات و واردات انواع کالاهای فله ، یخچالی و سایر کالاها تبدیل کرده است .

  محمدحسینی تختی از امکان ۲ برابر شدن پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر در این بندر خبر داد و یادآور شد : از ابتدای سال جاری تاکنون روند تخلیه و بارگیری شناورهای تناژ بالای حامل کالای فله رو به افزایش بوده که این میزان متناسب با درخواست‌های صاحبان کالا افزایش خواهد یافت .

  لازم به ذکر است ؛ بندر شهید باهنر به عنوان سومین بندر صادراتی در کشور و نیز پنج بندر زیرمجموعه در شرق هرمزگان از قابلیت‌های خاص در عرصه تجاری و مسافری بین‌المللی برخوردار است . موقعیت ممتـاز جغرافیایی در دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج‌فارس ، اتصال به شبکه راه‌های بین‌المللی ، آبخور مناسب ۱۱.۵ متر برای پهلوگیری کشتی‌های تناژ بالا از دیگر مزیت‌های این بندر راهبردی در منطقه به شمار می‌رود .
  مطالب مرتبط

  تجهیز بنادر شرق هرمزگان به تجهیزات امدادی ، در راستای اهداف برنامه های کوتاه و بلند مدت ارتقا ضریب ایمنی بنادر و نیز به روزرسانی تجهیزات در دستورکار سازمانی قرار دارد .

  |

  این روش ابزاری برای کمک به حفاظت در برابر حریق به منظور تعریف مفهومی مناسب و مقرون به صرفه برای بررسی و ارزیابی ساختمان‌های جدید و موجود از دیدگاه کنترل حریق است .

  |

  این کشتی بزرگ ۲۰۰ متر طول دارد و مخازن آن گنجایش ۴۰ هزار تن بار به صورت فله را دارد که در این بندر ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن از مجموع ظرفیت آن ، بارگیری می‌شود .

  |

  بندر بونجی به عنوان پشتیبان منطقه کوه مبارک در غرب شهرستان بندر جاسک است و تا مرکز شهرستان ۷۵ کیلومتر فاصله دارد .

  |

  مطابق با ابلاغیه‌های سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر تسهیل عبور و مرور وسایط نقلیه ، با هدف کاهش و کنترل ترافیک با تجهیز سامانه‌های اکسس کنترل (Access control) و مدیریت تردد ناوگان حمل جاده‌ای ، اقدامات اولیه برای نصب و استفاده بهینه از این سیستم در دستور کار قرار گرفته است .

  |

  نظرات کاربران