در حال بارگذاری ...
 • تمدید مجوز ساخت و بهره‌برداری برای ۴ سازه دریایی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از صدور موافقت اولیه و تمدید مجوز ساخت و بهره‌برداری برای ۴ سازه دریایی توسط کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد .

  علی فتحی با اشاره به اینکه بر اساس بند ۲۲ ماده ۳ آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی ، این سازمان موظف است از ساخت و ساز یا بهره‌برداری از تاسیسات و تجهیزات دریایی فاقد مجوز از طریق مراجع ذی‌صلاح قانونی جلوگیری کند .

  وی ادامه داد : مدارک متقاضیان در کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی مورد بررسی قرار گرفت که نهایتا با تمدید مجوز بهره‌برداری کارگاه ساخت و تعمیر شناور در استان بوشهر ، صدور موافقت اولیه با احداث مارینا تفریحی در استان بوشهر ، تمدید مجوز ساخت بندر چند منظوره در استان هرمزگان و همچنین صدور موافقت اولیه جهت احداث دستک و خطوط لوله آبگیر از دریا در استان هرمزگان موافقت شد .
  مطالب مرتبط

  توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی و تصویب طرح ویژه و راهبردی توسعه پایدار و یکپارچه جزایر جنوب کشور از دیگر دستاوردهای معاونت مهندسی و امور زیربنایی در سال ۱۴۰۲ محسوب می شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی با اشاره به شعار‌ "ما می‌توانیم" از تلاش های جامعه مهندسی کشور در ...

  |

  در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۳۱۰ پروژه اختصاص یافت که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال افزایش داشت و خوشبختانه ۷۳ پروژه به ارزش بیش از ۷۵ هزار میلیارد ریال آماده بهره‌برداری یا افتتاح شده است .

  |

  طی دو دهه اخیر مطالعات جامعی در حوزه سواحل و بنادر انجام و در شورای عالی ترابری به تصویب رسیده و تدقیق شده است و کارگروهی نیز توسط معاون اول رییس جمهوری تشکیل و ۲۷ نقطه مسکونی مدنظر قرار گرفت تا به عنوان پشتیبان در مسیر تحقق توسعه دریامحور عمل کند ؛ بر اساس مطالعات بالادستی این ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست برخط توسعه همکاری های بندری و دریایی ایران و ترکمنستان با تاکید بر ایجاد خطوط مشترک کشتیرانی برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران