در حال بارگذاری ...
 • کتاب لجستیک تجاری

   

   

   

   

  نویسندگان : مجتبی سلیمانی سه دهی - الناز میاندوآبچی

  امروزه موضوع کاهش هزینه و افزایش سرعت ارائه محصول یا خدمت به مشتری  از اهمیتی ویژه در دنیا برخوردار است . در هر دو مقوله هزینه و سرعت ، لجستیک نقشی بسیار ارزنده دارد .

  بنگاه های اقتصادی سعی می‌کنند با ماهش هزینه هاو افزایش قدرت و سرعت پاسخگویی خود مشتریان بیشتری را در سطح ملی و بین المللی جذب کنند ، بنابراین صاحبان صنایع با بهره گرفتن از سیستم های لجستیکی که نقشی مهم در کاهش هزینه و افزایش سرعت پاسخگویی دارند ، نه تنها در گسترش بازار محصولات خود در داخل موفقیت های بسیار خواهند بود بلکه خواهند توانست قدرت رقابت پذیری خد را در صادرات منطقه ای و بین المللی افزایش دهند .

  طبق تعریف بانک جهانی ، لجستیک تجاری دامنه ای از فعالیت های ضروری تجاری همچون : حمل و نقل ، انبارداری ، یکپارچه سازی بارهای تجاری و شفاف سازی فرآیند تبادلات درون مرزی تا سیستم های توزیع و پرداخت درون کشوری را شامل می شود .

  در دنیای به هم پیوسته کنونی تجارت جهانی که بین کشورها در جریان است از طریق شبکه ای از فعالیت های لجستیکی جهانی هدایت می شود و به سرعت نیز در حال رشد است ، اما سهولت تجارت از طریق این شبکه بزای دسترسی به بازآ های بین المللی به عوامل لجستیکی هر کشور همچون رویه های تجاری، زیرساخت های ارتباطاتی و جابه جایی  وضعیت بازارهای داخلی به لحاظ خدمات پشتیبانی وابستگی شدیدی دارد .

  فهرست مطالب کتاب :

  فصل اول - نقش دولت ها در بهبود لجستیک تجاری

  فصل دوم - شاخص عملکرد لجستیک تجاری

  فصل سوم - نظام تامین و توزیع کالا و خدمات

  فصل چهارم - شرکت های لجستیکی طرف سوم

  فصل پنجم - تسهیل تجارت و حمل و نقل بین الملل

  فصل ششم - هزینه های لجستیک

  فصل هفتم - آمایش تجاری و زیرساخت های لجستیکی

  فصل هشتم - هاب ها و مراکز لجستیکی

  فصل نهم - ایران کشوری لجستیکی

  فصل دهم - ضرورت تدوین نقشه راه لجستیک تجاری کشور

  فصل یازدهم - طرح های کلان ملی در حوزه لجستیک تجاری و زنجیره تامین

   
  مطالب مرتبط

         

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد تمنایی دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان و طراح شبکه یکپارچه فرآوری و ترابری (شیفت) در نشست بررسی ترانزیت ریلی به تشریح اهم ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بهنام علیخانی ، نایب رئیس کمیسیون امور گمرکی اتاق بازرگانی در رونمایی از سامانه لجستیک یکپارچه و مدیریت تجارت «باعه» ...

  |

  نظرات کاربران