در حال بارگذاری ...
 • بسیج تمام امکانات در بخش حمل و نقل جاده‌ای و راهداری برای برگزاری با شکوه راهپیمایی اربعین حسینی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در بخش راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای برای برگزاری باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی و خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) صورت گرفته است .

  داریوش امانی رئیس سازمان راهداری در خصوص برنامه‌های احداث راه روستایی نیز خاطرنشان کرد : مطابق برنامه ششم توسعه کشور احداث ۲۹ هزار کیلومتر راه برای روستاهای با جمعیت بالای ۲۰ خانوار کشور ضروری است که اجرای آن نیازمند ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در همایش مدیران حراست ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور در مشهد گفت : طبق برنامه ششم سازمان مکلف به ایجاد حداقل یک جاده مطلوب برای تمامی روستاهای بالای ۲۰خانوار است .

  وی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان سازمانی تخصصی یاد کرد و افزود : سازمان ما با تمامی ارگان‌ها و نهادها در ارتباط است و از مرزهای کشور تا میانه جاده‌ها دارای مسئولیت است و طبیعتا سازمانی به چنین گستردگی و دارای وظایف متنوع ، نیازمند اعتبارات بسیار کلان است تا بتواند به اهداف و برنامه‌هایش دست یابد ، با این وجود سازمان در سال‌های اخیر با حداقل اعتبارات ، بیشترین بهره‌وری را داشته‌ است .

  وی افزود : در بررسی‌هایی که در سال‌های قبل صورت گرفت ارزش جاده‌های کشور پنج همت برآورد شد که برای نگهداری از راه‌ها و شریان‌های اصلی به ۱۶۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز است .

  وی هزینه نگهداری از ۱۲ هزار کیلومتر راه اصلی و شریانی کشور را که نیاز به بهسازی بیشتری دارد ، بین ۱۵ تا ۱۶ هزار میلیارد دانست .

  رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر این که امسال برنامه نوسازی ناوگان راهداری در دستور کار سازمان قرار گرفته است ، ابراز امیدواری کرد ۱۰۰۰ دستگاه از ناوگان راهداری ادارات کشور نوسازی شود .

  وی که در جمع مدیران حراست ادارات کشور سخن می‌گفت ، از مدیران حراست خواست تا در جهت مراقبت و پاسداری از اجرای صحیح فعالیت‌ها همت بگمارند .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پی سقوط یک دستگاه خودرو به رودخانه کرج و نجات جان دو سرنشین این خودرو توسط راهداران ایثارگر گچسر ، داریوش امانی معاون ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : با رفع مشکل قیر ، احداث و تکمیل پروژه‌های حوزه راهداری سرعت می‌گیرد و امیدواریم در مدت باقیمانده ...

  |

  پیش‌بینی می‌شود تا قبل از فصل بارش سال جاری فاصله بین روستای گرنه صالح کوتاه (زادگاه سردار شهید خدمت مهدی موسوی) تا روستای چین به بهره برداری برسد .

  |

  طرح جامع پایانه مرزی تمرچین با دستور استاندار آذربایجان غربی در دستور کار گرفت که در روزهای آتی نهایی خواهد شد و عملیات اجرایی تخریب و تملک در برخی نقاط آغاز شده و همچنان تداوم دارد و پس از این‌که چند ارگان دیگر نقاط مورد نظر را تحویل دادند، در عملیات اجرائی این پروژه تسریع ...

  |

  برای زیارت اربعین شش پایانه‌‌ مرزی مشخص شده که از این تعداد دو پایانه‌‌ شلمچه و چذابه در استان خوزستان قرار دارد و برای امسال برنامه‌ریزی شده که نزدیک ۱۲ هزار متر مربع به سایبان‌ها و تونل‌های سرد در این دو پایانه اضافه شود ، بازسازی و نگهداشت ساختمان‌های دو پایانه نیز از ...

  |

  نظرات کاربران