در حال بارگذاری ...
 • برگزاری رزمایش ترکیبی پدافند غیرعامل بندر نوشهر در بالاترین سطح

  در این رزمایش‌ها وضعیت مدیریت بحران خواهیم داشت تا اگر احیاناً در شرایط واقعی بحران قرار گرفتیم آمادگی‌های لازم را داشته باشیم و هر کسی در قالب تیم ICS وظایف خود را بداند و به نحو مقتضی ، بحران را مدیریت کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی گفت : رزمایش ملی ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی در بندر نوشهر در بالاترین سطح برگزار شد .

  عبدالله جعفری در آئین افتتاح رزمایش ملی ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی که به میزبانی بندر نوشهر برگزار شد ؛ با بیان اینکه طراحی یا مانورهای پدافند غیرعامل در سه سطح ملی ، منطقه‌ای و مستقیم برای هر منطقه است ، اظهار داشت : ۱۱ بندر بین‌المللی در کشور داریم که سه بندر در شمال و ۸ بندر در جنوب کشور واقع شده‌اند که این مانورها و رویکرد مدیریت بحران را امسال تجربه خواهند کرد .

  وی با بیان اینکه رزمایش ملی ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی در بندر نوشهر در بالاترین سطح برگزار شد ، ادامه داد : در این رزمایش‌ها وضعیت مدیریت بحران خواهیم داشت تا اگر احیاناً در شرایط واقعی بحران قرار گرفتیم آمادگی‌های لازم را داشته باشیم و هر کسی در قالب تیم ICS وظایف خود را بداند و به نحو مقتضی ، بحران را مدیریت کند .

  به گفته مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی ، در آینده نزدیک نیز دو رزمایش سراسری در بندر امام خمینی (ره) و شهید رجایی خواهیم داشت و در سطوح منطقه‌ای نیز تا پایان امسال ، رزمایشی در بندر امیرآباد خواهیم داشت .

  وی خاطرنشان کرد : برگزاری این رزمایش‌ها ، ارگان‌ها و نهادها را کنار هم جمع می‌کند تا هماهنگی لازم برای مواقع اضطراری داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  مؤثرتر عمل کردن مدیریت HSE در فرآیندهای عملیاتی بنادر و تقویت نظارت ، پایش و ارزیابی‌های موردنظر ، همچنین ارتقاء ایمنی بنادر از طریق افزایش ایمنی در شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر دو هدف محوری تعریف شده است .

  |

  بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته در جریان این دوره علاوه بر ادارات و بخش‌های مختلف پنج معاونت این اداره کل، شاخص‌های ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در ۴۹ شرکت فعال بخش خصوصی نیز ارزیابی می‌شود .

  |

  به منظور تببین و تبادل دیدگاه‌ها در حوزه‌های راهبردی ، این راهبردها از ابتدای امسال با برگزاری نشست‌ها و بازدیدهای مستمر با مدیران و کارشناسان بخش ایمنیHSE) ) در بخش‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی بنادر آغاز شده است .

  |

  طی خرداد ماه سال جاری و با استفاده از توان داخلی و ظرفیت کارشناسان منتخب از ستاد و بنادر و در قالب تیم ارزیابی شاخص های HSE ، آخرین وضعیت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست کلیه بنادر و شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر را بررسی نموده و پس از احصاء مشکلات و نقاط ضعف موجود ، با انجام یک برنامه ...

  |

  حرکت رو به جلو ، رشد و سرعت بندر خرمشهر در مبحث HSE محسوس است که امیدواریم با تدابیر انجام شده توسط مدیرکل و همت اعضای شورای فعال HSE ، شاهد ادامه دار بودن این پیشرفت باشیم .

  |

  نظرات کاربران