در حال بارگذاری ...
 • لزوم تقویت امنیت شبکه ها در سازمان بنادر و دریانوردی

  باید به دنبال اطلاعات علمی در حوزه ملاحظات و الزامات شبکه ها باشیم و به یک نقطه اشتراک برای ارتقا شبکه برسیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد : برخی الزامات سازمان‌بنادر بین المللی است و به همین منظور تقویت ملاحظات شبکه ها وظیفه همه ما در این سازمان است .

  همایش هماهنگی و هم اندیشی در حوزه شبکه های صنعتی در سازمان بنادر و دریانوردی که به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر و با حضور مدیران فاوا ادارات کل بنادر سراسر کشور و نیز نمایندگان سازمان پدافند غیرعامل کشور و مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری برگزار شد .

  سعید خورسندی مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی در این همایش با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات به عنوان یک الزام در کسب و کار تبدیل شده است ، اظهار داشت : با توسعه شبکه های فناوری اطلاعات ، نیروی انسانی کمتر مداخله می کند و بنابراین باید خود را در سازمان بنادر و دریانوردی بروزرسانی کنیم .

  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید اینکه البته در سال گذشته توفیقات بسیار خوبی در این حوزه داشتیم ، گفت : باید به دنبال اطلاعات علمی در حوزه ملاحظات و الزامات شبکه ها باشیم و به یک نقطه اشتراک برای ارتقا شبکه برسیم .

  وی پس از تشریح برخی از اقدامات ، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در راستای ارتقاء دانش پرسنل حوزه ICT تاکید کردند . هم افزایی و همدلی بسیار خوبی بین دستگاه ها و سازمان بنادر کشور وجود دارد و مطمئناً روزهای درخشان تر و توسعه یافته تری در حوزه ارتقا و افزایش ضریب پایداری شبکه ها در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  سیمان ، رب گوجه ، کاشی و سرامیک ، انواع کنستانتره و پوره میوه از مهم ترین کالاهای صادراتی از بندر نوشهر به شمار می روند .

  |

  تمامی خدمات شناسه‌دار سازمان بنادر و‌دریانوردی به صورت الکترونیکی در بسترهای مذکور در اختیار متقاضیان قرار گرفته و هوشمندسازی خدمات با اولویت خدمات امور کارگزاران دریایی و بندری در دستور کارقرار گرفته است .

  |

  با تعامل خیلی خوبی که بین دستگاه های ذیربط وجود دارد می توان این فعالیت ها را توسعه بخشید و در زمینه ی تامین بخشی از سوخت مورد نیاز استان مازندران و استان های همجوار از ظرفیت های موجود در این بندر بهره گرفت .

  |

  علاوه بر موضوع لایروبی ، ورود و خروج آسان کشتی های تجاری به بندر به عنوان مهم‌ترین دغدغه و اولویت در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی ، کانال دسترسی جدید بندر نوشهر مورد بهره برداری قرار گرفت .

  |

  مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر (MRCC) به محض دریافت پیام ، بی درنگ با همیار ناجی منطقه اضطرار ( آقای حسن زاده ) تماس گرفت و نسبت به اعزام آن به موقعیت تقریبی شناور مضطر و عملیات جستجو و نجات اقدام کرد .

  |

  نظرات کاربران