در حال بارگذاری ...
 • استقرار پنج شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر

  خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار ، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود ، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز ، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای ارتقا ایمنی و توانمندی بنادر برای مقابله با آتش سوزی ، ۲ شناور آتشخوار در بندر گناوه ، ۲ شناور آتشخوار در بنادر دیلم ورستمی استان بوشهر مستقر شد و به زودی یک فر‌ند آتشخوار دیگر در بندر دیر استقرار می یابد .

  محمد شکیبی نسب در این باره گفت : هم اکنون شناورهای آتشخوار در شش بندر استان بوشهر از شمال تا جنوب ، متناسب با عمق حوضچه و محدودیت های مانور استقرار دارند . خوشبختانه در بحث تجهیزات اطفاء حریق خشکی و پای اسکله ، یکسری سیستم های اطفاء حریق ثابت از جمله هیدرانت ها ، شبکه رینگی و تاورهای آتش نشانی در راستای حفاظت از تاسیسات بندری نصب شده اند و توان اطفاء حریق بنادر به میزان قابل توجهی تقویت شده است .

  محمد شکیبی نسب ادامه داد : بررسی سوانح آتش سوزی موتور لنج ها بیانگر این است که غالب حریق های به وقوع پیوسته ، مرتبط با رعایت نکردن ایمنی و خطای انسانی است . در همین راستا خدمه شناورهای سنتی باید با اصول ایمنی کار بر روی موتور لنج‌ها آشنایی کافی داشته و همچنین مالکین شناورها یک ملوان را به صورت شبانه روزی بر روی شناورها به عنوان نگهبان بکار گیرند .

  شکیبی نسب افزود : خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار ، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود ، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز ، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند .
  مطالب مرتبط

  طرح توسعه بندر گناوه به صورت مستقیم با معیشت ۹۰ درصد مردم منطقه در ارتباط است و مردم از طریق دریا ارتزاق می‌کنند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست برخط توسعه همکاری های بندری و دریایی ایران و ترکمنستان با تاکید بر ایجاد خطوط مشترک کشتیرانی برگزار شد .

  |

  قابلیت ورود و تخلیه شناورهای فلزی تا ظرفیت ۲ هزار تن و تفکیک حوضچه شناورهای سفاری از صیادی از دیگر مزیت‌های طرح توسعه بندر کنگان به عنوان مطالبه دیرینه و به‌حق ساحل‌نشینان این بندر محسوب می‌شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دو یدک‌کش‌ و یک شناور ناجی پس از اتمام تعمیرات اساسی و زیرآبی و بازدیدهای دوره‌ای در سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طی چهار ماهه نخست امسال ، معادل ۷ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۷۲۰ تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شد که حاکی از رشد ۱۴ درصدی نسبت ...

  |

  نظرات کاربران