در حال بارگذاری ...
 • بازدید هیات تجاری روس از بندر انزلی/تاکید طرفین بر افزایش ترانزیت و صادرات کالا از بندرانزلی به روسیه

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با هیات بلند پایه بخش دولتی و تجاری روسی بر افزایش ترانزیت و صادرات کالا از بندر انزلی به روسیه تاکید شد .

  هیات تجاری روسی متشکل از مسئولین بخش های دولتی و خصوصی این کشور از زیرساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی بازدید و پس از آن با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای گسترش همکاری ها دیدار و به تبادل نظر پرداختند .

  در این نشست بررسی فرصت های همکاری مشترک ، افزایش تبادلات تجاری ، نقش حائز اهمیت و راهبردی بنادر گیلان در کریدور شمال - جنوب ، گسترش روابط در زمینه های ترانزیتی و فعالیت های تجاری ، سبقه قدیمی مجتمع بندری انزلی در تجارت با کشورهای حاشیه دریای خزر ، افزایش ترانزیت و صادرات کالا از بندرانزلی به روسیه ، ضرورت تسریع لایروبی در بنادر روسیه و همچنین تشریح توانمندی های بنادر روسیه توسط هیات تجاری این کشور ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

   
  مطالب مرتبط

  به روزرسانی دستورالعمل ایمنی شناورهای تفریحی با بهره گیری از نتایج جلسه مذکور به عنوان برنامه کاری آتی کارگروه مدنظر قرار خواهد گرفت .

  |

  به منظور احیای تالاب انزلی و رونق گردشگری دریایی و همچنین کمک به کسب و کار صیادان ، در ابتدا بخش هایی که مورد نیاز آنان در این پروژه بود به صورت اورژانسی و اضطراری در دستور کار قرار گرفت .

  |

  لایروبی حوضچه ها و کانال دسترسی با توجه به کاهش قابل ملاحظه تراز آب دریای خزر ، با انجام مطالعات لازم و هیدروگرافی های مستمر در دستورکار قرار دارد تا بیشترین بازدهی و کمترین هزینه را در بر داشته باشد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اعلام رشد ۲۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا طی ۱۱ ماهه امسال در مجتمع بندری انزلی ، گفت : ...

  |

  این پروژه شامل احداث سیلو ، مکنده ، سیستم انتقال مکانیزه غلات از اسکله به کندوها می باشد .

  |

  نظرات کاربران