در حال بارگذاری ...
 • پسکرانه بنادر بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

  کشور ما از این ظرفیت برخوردار است که واحدهای بزرگ تولیدی در پسکرانه بنادر ایجاد شود و به خوبی از ظرفیت دریایی کشور در این راستا، استفاده کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پسکرانه بنادر بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است ، گفت : باید شاهد ایجاد بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و تولیدی در پسکرانه بنادر باشیم .

  محمدرضا رضایی کوچی درباره ضرورت استفاده از ظرفیت پسکرانه بنادر به منظور تحقق رشد تولید و مهار تورم در سال جاری با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری ، اظهار داشت : به صورت فوق‌العاده می‌توانیم از ظرفیت پسکرانه بنادر به منظور تحقق شعار سال استفاده کنیم و با انجام فعالیت‌های ارزش افزوده‌ای در مسیر رشد تولید در کشور و مهار تورم گام برداریم . کشور ما از این ظرفیت برخوردار است که واحدهای بزرگ تولیدی در پسکرانه بنادر ایجاد شود و به خوبی از ظرفیت دریایی کشور در این راستا، استفاده کنیم .

  اهمیت بالای دسترسی به دریا برای صادرات کالاهای تولیدی

  رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دسترسی به دریا برای صادرات کالاهای تولیدی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، عنوان کرد : کشور ما از این مزیت ویژه برخوردار است و در عین حال حمل‌ونقل دریایی بسیار به صرفه‌تر از سایر شقوق حمل‌ونقل است .

  رضایی کوچی با تاکید بر اینکه حتما باید در پسکرانه بنادر شرایط مناسب را فراهم کنیم تا بتوانیم شاهد فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در پسکرانه بنادر باشیم ، اظهار داشت : تحقق این هدف می‌تواند رشد اقتصادی کشور را در پی داشته باشد ؛ خوشبختانه بسیاری از بنادر کشور این رویکرد را در پیش گرفته‌اند و کار خود را آغاز کرده‌اند اما در راستای بهبود وضعیت خود نیازمند اتصال تمامی بنادر کشور به شبکه ریلی هستیم .

  باید واحدهای جدید تولیدی در نزدیکی دریا ایجاد شوند

  وی ادامه داد : در پسکرانه بنادر بهترین شرایط برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم است و باید بنگاه‌های بزرگ اقتصادی را در این مناطق متمرکز، سرمایه‌های بخش خصوصی را تجمیع و هدایت کنیم و نهایتا بتوانیم تولیدات خود را از طریق دریا صادر کرده و برای کشور زمینه‌ساز ارزآوری شویم .

  رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه حتما باید واحدهای جدید تولیدی در نزدیکی دریا ، ایجاد شوند ، گفت : باید طرح آمایش سرزمینی مدنظر قرار گیرد و اینگونه صنایع بزرگ آب‌بر در حاشیه دریا احداث شده و هزینه نهایی کالا را کاهش دهیم و شرایطی را رقم بزنیم که فعالیت بخش خصوصی ، مقرون به صرفه باشد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با دبیر کل اتحادیه مالکان کشتی ایران بر توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی شمال ...

  |

  با عنایت به رعایت الزامات ایمنی در بنادر ، دو پروژه مهم زیرساختی اعلام و اطفاء حریق با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال در سال جاری اماده بهره برداری است که یکی از اقدامات مهم و پروژه های حیاتی بندر به شمار می رود .

  |

  نقش پسکرانه بنادر به منظور رونق و جهش فعالیت‌های تولیدی و صنعتی اجتناب‌ناپذیر است و باید سازمان بنادر و دریانوردی با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی پیش برود و به طور مثال شاهد واگذاری صحیح اراضی پشتیبانی در پسکرانه بنادر به بخش خصوصی باشیم .

  |

  تولید انرژی به ویژه انرژی خورشیدی در پسکرانه بنادر یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت و با توجه به ظرفیت بنادر کشور به ویژه بنادر جنوبی ایران ، به بهترین شکل شرایط را برای تولید انرژی خورشیدی فراهم کرد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست برخط توسعه همکاری های بندری و دریایی ایران و ترکمنستان با تاکید بر ایجاد خطوط مشترک کشتیرانی برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران