در حال بارگذاری ...
 • ارتقا دانش مهندسی مهمترین هدف همایش icopmas

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، علی فتحی در نشست خبری چهاردهمین همایش بین‌المللی سواحل ، بنادر و سازه‌های دریایی با بیان این مطلب گفت : در سی‌ودومین سال از آغاز برگزاری همایش‌های بین‌المللی سواحل ، بنادر و سازه‌های دریایی ، سازمان بنادر و دریانوردی با مشارکت و همکاری سازمان‌های دریایی بین‌المللی داخلی و خارجی ، چهاردهمین دوره این همایش با تأکید بر تقویت همکاری‌های فنی و تخصصی در سطح بین الملل به ویژه کشورهای ساحلی منطقه برگزار می‌شود .

  وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در بخش طراحی و اجرای پروژه‌های مهندسی و سازه‌های دریایی ، به عنوان تنها‌ترین کشور خودکفا در منطقه محسوب می‌شود ، اظهار داشت : طرح‌های توسعه‌ای در بنادر کشور ، هم‌اکنون بدون نیاز به خدمات کشورهای خارجی و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های بومی ایران ، اجرا و عملیاتی می‌شود .

  فتحی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تامین قطعات تجهیزات دریایی و بندری اقدامات سازند‌ه‌ای داشته است ، افزود : رویکرد و راهبرد اصلی دولت در حوزه تامین تجهیزات استراتژیک بنادر ، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی برای ورود تکنولوژی این تجهیزات به داخل کشور است .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  استقرار کامل استاندارد آموزشی ۱۰۰۱۵ و مولفه های نیاز سنجی و برنامه ریزی آموزشی ، سبب شد تا دوره های آموزشی در این سازمان با توجه به ماهیتشان در قالب دوره های حضوری ، الکترونیکی ، کارگاهی و یا OJT برگزار شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مهمترین اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه در حوزه دیپلماسی اقتصاد دریامحور و توسعه همکاری‌های بین‌المللی و ...

  |

  تخلیه‌وبارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری طی فروردین و اردیبهشت ماه امسال ، معادل ۴۲۷ هزار و ۶۶ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری طی مدت مشابه سال گذشته که معادل ۴۲۵ هزار و ۴۰۴ TEU بود ، رشد ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  با اشاره به بستر و زیرساخت مناسب در بندر امیرآباد ، همدلی و هم افزایی بین بخش دولتی و خصوصی را عامل موثر و تعیین کننده برای افزایش سهم ترانزیت خودرو را از طریق حمل دریایی عنوان کرد .

  |

  تجهیز بنادر شرق هرمزگان به تجهیزات امدادی ، در راستای اهداف برنامه های کوتاه و بلند مدت ارتقا ضریب ایمنی بنادر و نیز به روزرسانی تجهیزات در دستورکار سازمانی قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران