در حال بارگذاری ...
 • ⁣نقشه راه یاتا برای برون رفت از بحران کرونا

  نقشه راه یاتا شروع خوبی برای حمل و نقل هوایی است . زمان بندی بسیار مهم است . دولت ها اهمیت حمل و نقل هوایی را برای بهبود اقتصادی و اجتماعی کشور خوب درک می کنند و بسیاری از آنها قصد دارند تا در ماه های آینده به صورت مرحله ای مرزهای خود را باز کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یاتا اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن راهکارهای موقت و چند لایه برای ایمنی زیستی فرودگاه ها و پروازها با هدف تامین اطمینان دولتها و مسافران آمده است .

  نکات مهم این اطلاعیه در ادامه آمده است :

  پیش از پرواز :

  * یاتا به دولتها پیشنهاد می کند که داده های بهداشتی مسافران را قبل از پرواز جمع آوری کنند . سامانه های ویزای الکترونیکی می توانند الگوی خوبی برای دریافت این داده ها باشند .

  در فرودگاه مبداء :

  * محدودیت دسترسی به ساختمان پایانه ها برای کارمندان فرودگاه و شرکتهای هواپیمایی و مسافران .

  * غربالگری دما توسط کارمندان آموزش دیده در ورودی های فرودگاه .

  * مدیریت صف و رعایت فاصله گزاری اجتماعی در تمام مراحل فرودگاهی .

  * استفاده از ماسک برای کارکنان و پوشش مناسب صورت برای مسافران مطابق با مقررات محلی .

  * استفاده از گزینه های خودکار برای دریافت کارت پرواز و برگه بار همراه با هدف کاهش نقاط تماس و صف .

  * بازطراحی گیت های ورود با هدف کاهش تراکم جمعیت در مسیر پذیرش تا خروج از پایانه ها .

  * نظافت مناطقی که بیشتر لمس می شوند. استفاده از مواد ضد عفونی کننده دست مطابق با مقررات محلی .

  در پرواز :

  * استفاده از ماسک برای همه مسافران و استفاده از ماسک غیر جراحی برای خدمه پروازی .

  * ساده سازی پذیرایی و استفاده از خوراکی های بسته بندی شده با هدف کاهش تعامل مسافران و خدمه .

  * پرهیز از تجمع در کابین . برای مثال ممنوعیت صف برای دستشویی .

  * نظافت و ضد عفونی کردن مکرر کابین .

  در فرودگاه مقصد :

  * غربالگری دما توسط کارمندان آموزش دیده .

  * رویه های خودکار برای کنترل گمرک از جمله استفاده از برنامه های تلفن همراه و فناوری های بیومتریک.

  * پردازش سریع تحویل چمدان ها با هدف کاهش ازدحام و صف .

  * ارایه اعلامیه های بهداشتی و توان ردیابی تماس مسافران با هدف کاهش خطر احتمالی انتقال ویروس با مسافران ورودی .

  یاتا تأکید می کند که این اقدامات موقتی است و در بررسی هایی که به تکرار انجام می شود ، قابلیت حذف و اضافه خواهند داشت . یاتا امیدوار است که این اقدامات تا تولید واکسن کرونا بتواند راهگشای افزایش پروازها باشد .

  آزمایش کرونا ویروس :

  یاتا در صورت دستیابی به نتایج مقیاس پذیر ، دقیق و سریع ، از آزمایش کرونا در شروع سفر پشتیبانی می کند . این مهم یک محیط مسافرتی استریل برای اطمینان به مسافران و دولت ها ایجاد می کند .

  گذرنامه های مصونیت پزشکی :

  یاتا از گذرنامه های مصونیت پزشکی برای جدا سازی مسافران سالم به شرط تایید جامعه پزشکی و دولت ها حمایت می کند .

  یاتا بار دیگر مخالفت خود را با فاصله گذاری داخل هواپیما و قرنطینه در هنگام ورود اعلام می کند :

  * عملیات ترکیبی غربالگری دما و توان ردیابی تماس در ورود و خروج از فرودگاه، خطر مسافرت های هوایی را کاهش می دهد .

  * با ماسک زدن در طول پرواز نیازی به رعایت فاصله گزاری داخل هواپیما و یا به عبارتی خالی ماندن صندلی وسط نیست . سیستم تهویه هوای داخل هواپیما مطابق با استانداردهای بیمارستانی عمل می کند .

  شناخت متقابل از اقدامات توافق شده جهانی برای از سرگیری سفرهای بین المللی و داخلی بسیار مهم است . یاتا از دولتها می خواهد که از کارگروه بازیابی حمل ونقل هوایی حمایت کنند . این کارگروه برای مقابله با کرونا ویروس در ایکائو تشکیل شده و وظیفه دارد تا استانداردهای جهانی در این خصوص را تهیه کند.

  نقشه راه یاتا شروع خوبی برای حمل و نقل هوایی است . زمان بندی بسیار مهم است . دولت ها اهمیت حمل و نقل هوایی را برای بهبود اقتصادی و اجتماعی کشور خوب درک می کنند و بسیاری از آنها قصد دارند تا در ماه های آینده به صورت مرحله ای مرزهای خود را باز کنند . ما فرصت کمی داریم تا در مورد استانداردهای اولیه توافق کنیم و از اتصال مجدد جهان پشتیبانی نماییم . این اقدامات با پیشرفت های فناوری و علوم پزشکی تغییر خواهد کرد . عنصر اساسی هماهنگی است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون توسعه زیرساخت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در دومین جلسه هماهنگی و بررسی «فهرست تجهیزات» سیستم‌های روشنایی ، ...

  |

  AIS به عنوان یگانه مرجع مجاز ارائه داده و اطلاعات تایید شده حوزه عملیات هوانوردی است که داده‌ها را از ارائه‌دهندگان داده با پارامترهای و ویژگی‌های مورد نیاز دریافت کرده و پس از انجام مراحل اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی و مطابق دستورالعمل‌ها و فرآیندهای داخلی خود بر اساس سیستم ...

  |

  در بیشتر موارد ، کنوانسیون جرائم و برخی اعمال دیگر مرتکب شده در هواپیما (کنوانسیون توکیو ۱۹۶۳) صلاحیت رسیدگی به جرائم ارتکابی در داخل هواپیما را به کشوری که هواپیما در آن ثبت شده است اعطا می کند . در صورتی که پرواز در یک کشور خارجی فرود بیاید ، این مشکل ایجاد می کند ، زیرا سازمان ...

  |

  با دو برابر شدن ترافیک مسافران تا سال ۲۰۴۰ بهینه‌سازی و بهبود فرآیندهای فرودگاهی باید ادامه یابد . بررسی اسناد سفر مسافران یکی از کارهای وقت گیر است که به اتوماسیون بیشتر نیاز دارد. علاوه بر این ، ویژگی‌های جدید این سامانه نیز نقش اساسی در حمایت از صنعت در حرکت به سمت سفرهای ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کاپیتان محمدی بخش درباره احتمال پرواز شرکت‌های هواپیمایی خارجی در ایران گفت : بر اساس قوانین ایکائو ، آزادی‌های مختلف ...

  |

  نظرات کاربران