جزییات تعرفه‌های خدمات بندری در سال ۱۴۰۰

با جلسات برگزار شده در شورای عالی ترابری کشور و همه سازمان ها و نهادهای ذی ربط ، تصمیم بر این شد که تعرفه های بندری صرفا در بخش خنکاری ، باربری و انبارداری با افزایش همراه شود و برای سال ۱۴۰۰ ابلاغ شود .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح جزییات تعرفه های خدمات بندری در سه بخش خنکاری ، باربری و انبارداری ، گفت : با توجه به افزایش هزینه ها و نرخ ارز، سیاست تعرفه ای در نظر گرفته شده ، موجب می شود که بخش خصوصی انگیزه بیشتری برای فعالیت در بنادر کشور داشته باشد . فرهاد منتصر کوهساری در رابطه با سیاست های تعرفه ای این سازمان در بخش خدمات بندری و دریایی در سال ۱۴۰۰، اظهار داشت : سازمان بنادر و دریانوردی ؛ هرساله بررسی تعرفه های خدمات دریایی و بندری را در دستور کار خود قرار می دهد ، چرا که باید در بنادر ایران به بهترین شکل از ظرفیت های بخش خصوصی بهره مند شویم . معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تغییرات نرخ ارز و افزایش هزینه ها، ضرورت داشت که نگاهی به افزایش تعرفه ها در بنادر داشته باشیم ، بیان کرد : با جلسات برگزار شده در شورای عالی ترابری کشور و همه سازمان ها و نهادهای ذی ربط ، تصمیم بر این شد که تعرفه های بندری صرفا در بخش خنکاری ، باربری و انبارداری با افزایش همراه شود و برای سال ۱۴۰۰ ابلاغ شود . کوهساری افزود : این مساله موجب خواهد شد بخش خصوصی انگیزه بیشتری برای فعالیت در بنادر کشور داشته باشد ، چرا که درآمدهای سازمان بنادر محدود است و پاسخگوی سرمایه گذاری در بنادر اصلی و کوچک نیست و باید از ظرفیت های بخش خصوصی بهره مند شویم . معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد : نظام تعرفه ای می تواند کمک شایانی به ایجاد انگیزه در بخش خصوصی به منظور فعالیت در بنادر کشور کند . در بخش تعرفه های خدمات بندری ؛ انجمن پایانه داران و انجمن کشتیرانی در جلسات حضور دارند و نکات فنی و اقتصادی مورد توجه قرار می گیرد تا منافع عمومی و به ویژه بخش خصوصی در بنادر کشور دیده شود .
مطالب مرتبط

با هرگونه تصرف غیرقانونی در سواحل قاطعانه برخورد می شود

با هرگونه تصرف غیرقانونی در سواحل قاطعانه برخورد می شود

به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : برای سفرهای نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم .

|

افتتاح اولین و پیشرفته ترین بندر گردشگری کشور تا پایان سال ۱۴۰۰

افتتاح اولین و پیشرفته ترین بندر گردشگری کشور تا پایان سال ۱۴۰۰

شناورها باید کاربری گردشگری داشته باشند ، که ۵۰۰ فروند از این تعداد ، در باشگاه‌های گردشگری فعال هستند .

|

احیاء مسافرت‌های دریایی میان کشورهای حاشیه دریای خزر

احیاء مسافرت‌های دریایی میان کشورهای حاشیه دریای خزر

موضوع مهم برای ما این است که بتوانیم برنامه مدون سازمان یافته‌ای برای توسعه سواحل و استفاده از دریا و تفریحات دریایی داشته باشیم تا ضمن انضباط در بهره‌برداری با مسئولیت‌پذیری و رعایت قوانین و مقررات دریایی به یک جریان دائمی و پایدار تبدیل شود .

|

بارگیری همزمان ۳ فروند کشتی صادراتی در بندر شهید باهنر

این کشتی ها از نوع فله بر و جنرال کارگو محموله هایی را شامل گوگرد ، کربنات کلسیم ، شیشه و مصالح ساختمانی را به بازارهای هدف منتقل می کنند .

|

اجرای تعرفه‌های جدید بندری از ابتدای سال ۱۴۰۰

اجرای تعرفه‌های جدید بندری از ابتدای سال ۱۴۰۰

با توجه به پاسخگو نبودن منابع سازمان بنادر برای کلیه طرح‌های توسعه‌ای و عمرانی در حوزه تجهیزات ، بندری و دریایی ، استفاده از منابع بخش خصوصی باید لحاظ شود که این رویکرد مستلزم مطلوب بودن نتایج سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر و پسکرانه‌های بندری است .

|