ضرروت همدلی برای حل مشکلات حمل و نقل و راهداری استان اصفهان

حجم بالای تردد ناوگان سبک و سنگین در محورهای مواصلاتی استان اصفهان به عنوان چهار راه ترانزیت کشور، هزینه حفظ و نگهداری ۱۲ هزار کیلومتر از راه های استان را به شدت افزایش داده است .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، در دیدار مدیرکل و معاونین راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان بر ضرورت همدلی و هم افزایی دولت و مجلس برای حل مشکلات راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان تاکید شد . مدیرکل و معاونین اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان با مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار کردند . در این دیدار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان به تشریح وضعیت کنونی ، ظرفیت ها و مشکلات دو بخش حمل و نقل و راهداری پرداخت . مهدی خضری در این دیدار به جایگاه استان اصفهان در حوزه راهداری و حمل ونقل جاده ای اشاره کرد و گفت : رتبه اول جا به جایی حمل ونقل کالا و رتبه سوم جابه جایی مسافر در کل کشور به استان اصفهان اختصاص دارد که خود نشان از ظرفیت بالای این بخش است . از سوی دیگر حجم بالای تردد ناوگان سبک و سنگین در محورهای مواصلاتی استان اصفهان به عنوان چهار راه ترانزیت کشور، هزینه حفظ و نگهداری ۱۲ هزار کیلومتر از راه های استان را به شدت افزایش داده است .  مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان تصریح کرد : به تناسب ظرفیت های بسیار بالای استان مشکلات راهداری و حمل ونقل نیز گسترده و پیچیده است. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن استماع گزارشات مدیرکل و معاونین اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان بر هماهنگی  و تشریک مساعی دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم تاکید کرد . طغیانی استفاده از کلیه ظرفیت ها برای حل مشکلات حمل ونقل و راهداری استان اصفهان را ضروری اعلام کرد و گفت: استفاده از تکنولوژی های روز برای پاسخگویی به نیاز رانندگان باید در دستور کار قرار گیرد. وی همچنین از پیگیری های ویژه برای جذب اعتبارات در حوزه راهداری و تلاش برای نوسازی ناوگان این بخش در خبر داد.
مطالب مرتبط

فعالیت ۵۷ اکیپ راهداران در طرح راهداری محوری استان خراسان جنوبی

فعالیت ۵۷ اکیپ راهداران در طرح راهداری محوری استان خراسان جنوبی

طرح های راهداری محوری استان همزمان با سراسر کشور شامل اجرای این طرح با هدف تسریع در رفع نواقص شامل لکه گیری ، تعریض و تعمیر تابلو و علایم جاده ای ، شیب شیروانی ، تنقیه پل ها و بستر رودخانه ها جهت ارایه خدمات مطلوب تر به کاربران جاده در حال انجام است .

|

فعالیت ۳۵ سامانه ثبت تخلفات سرعت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل

فعالیت ۳۵ سامانه ثبت تخلفات سرعت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل

علاوه بر ۳۵ سامانه ثبت تخلفات سرعت ، ۷۰ دستگاه تردد شمار برخط، ۲ سامانه توزین حین حرکت و ۴۱ دوربین نظارت تصویری نیز در محورهای مواصلاتی استان فعال است .

|

ثبت ۱۸۷۶ تردد مسافری در پایانه مرزی ریمدان طی سه ماه نخست امسال

ثبت ۱۸۷۶ تردد مسافری در پایانه مرزی ریمدان طی سه ماه نخست امسال

با راه اندازی پایانه مرزی ریمدان در سال گذشته شاهد آغاز فصل جدیدی از مراودات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی بیندو کشور ایران و پاکستان هستیم .

|

اجرای طرح راهداری محوری در ۷۸۲ کیلومتر از راه‌های استان ایلام

اجرای طرح راهداری محوری در ۷۸۲ کیلومتر از راه‌های استان ایلام

عملیات راهداری این طرح شامل تعریض و اصلاح راه‌ها ، لکه‌گیری ، درزگیری ، حذف چاله و خرابی آسفالت ، اصلاح پیچ ، رفع نقاط حادثه خیر و انجام مواردی از این قبیل است که با اجرای آن‌ها شاهد افزایش ضریب ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات خواهیم بود .

|

اجرای ۲۵ کیلومتر راه روستایی شهرستان اسفراین در قالب طرح ابرار

اجرای ۲۵ کیلومتر راه روستایی شهرستان اسفراین در قالب طرح ابرار

امسال برای سهولت تردد روستایی ، شن ریزی و زیرسازی راه های خاکی در طول حدود ۴۰ کیلومتر انجام خواهد شد ، همچنین ایمن سازی ۳مدرسه حاشیه جاده در دستور کار قرار دارد .

|