غلبه بر مشکلات با ارتباط و همفکری میان وزارت راه و شهرسازی و کمیسیون عمران مجلس

تکمیل طرح جامع حمل‌ونقل ، حضور بخش خصوصی در حمل‌ونقل ریلی ، تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در ظرفیت پروازها و نرخ بلیت هواپیما نیز انتظار می‌رود در حوزه حمل‌ونقل در اولویت قرار گیرد .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمادگی برای همراهی و هرگونه کمک در کمیسیون عمران به وجود آمده است تاکید کرد : هر چه وزارت راه و شهرسازی و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همفکری و ارتباطات بیشتری داشته باشند ، سریع‌تر و راحت‌تر بر مشکلات غلبه خواهیم کرد . نشست صمیمانه وزیر راه و شهرسازی با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حضور معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه برگزار شد . در ابتدای جلسه محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک پیشاپیش سال نو از تمامی تلاش ها و اقدامات انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی تقدیر و تشکر کرد . رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هر دو حوزه مسکن و حمل‌ونقل را دو مقوله  مهم برای توسعه کشور خواند و گفت : با وجود اینکه حمل‌ونقل مهم‌ترین شاخصه توسعه کشور محسوب می‌شود ، اما باید در نظر داشت یک سوم اقتصاد کشور در گرو توسعه مسکن است و وزارت راه و شهرسازی نقش بسزایی در توسعه کشور دارد . رضایی کوچی بر تکمیل تعهدات دولت در بخش مسکن ، تعامل سازنده با سازمان نظام مهندسی ، حضور پررنگ در موضوع سیما و منظر شهری همچنین نوسازی بافت‌های فرسوده با هدف ارتقای تاب‌آوری و مهار آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت : انتظار می‌رود اقدامات جدی در این زمینه‌ها رخ دهد و گره از مشکلات مردم برداشته شود . رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشریح انتظارات از بخش حمل‌ونقل پرداخت و بیان کرد : تکمیل طرح جامع حمل‌ونقل ، حضور بخش خصوصی در حمل‌ونقل ریلی ، تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در ظرفیت پروازها و نرخ بلیت هواپیما نیز انتظار می‌رود در حوزه حمل‌ونقل در اولویت قرار گیرد . وی تصریح کرد : با توجه شرایط بحرانی ناشی از فشار غرب برکشور، هرچه وزارت راه و شهرسازی و  کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همفکری و ارتباطات بیشتری داشته باشند ، سریع‌تر و راحت‌تر بر مشکلات غلبه خواهیم کرد . محمد اسلامی از زمان حضور در مسند وزیر راه و شهرسازی در خط مقدم کار قرار گرفته و حضور پر شور وی در میان مردم باعث دلگرمی و آرامش خاطر نمایندگان و مردم شده است . از این‌رو آمادگی برای همراهی و هرگونه کمک در کمیسیون عمران به وجود آمده است .
مطالب مرتبط

معارفه دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته

معارفه دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته

باید بخش خصوصی ، کرسی های نظریه پردازی داشته باشد و نسبت به هر حرفی که درباره حوزه ریلی عنوان می شود واکنش و اظهار نظر داشته باشد .

|

رشد و توسعه بنادر با پیوستن سازمان بنادر و دریانوردی به قانون رفع موانع تولید

رشد و توسعه بنادر با پیوستن سازمان بنادر و دریانوردی به قانون رفع موانع تولید

سازمان بنادر و دریانوردی یکی از سازمان های موفق در مسائل بین المللی است و در زمینه های مختلف بندری و دریایی به رشد و بالندگی رسیده است . برای آنکه سازمان بنادر و دریانوردی بتواند فعالیت های خود را در عرصه های مختلف را گسترش دهد ما موافق پیوستن آن به قانون رفع موانع تولید هستیم .

|

زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در کشور نیاز به توسعه دارد

زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در کشور نیاز به توسعه دارد

با حمایت از تولید داخلی و واحدهایی که صنعت حمل‌ونقل ریلی را تشکیل داده و تولیدکننده واگن هستند (چه مسافری چه باری) از ظرفیت توان داخلی استفاده کنیم و همراه با انتقال تکنولوژی به داخل کشور ، از ظرفیت تکنولوژی و دانش که در کشور وجود دارد استفاده و یک اشتغال پایدار را در این صنعت ...

|

بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس از محور ساری - تاکام

بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس از محور ساری - تاکام

این محور یکی از نقاط شریانی منطقه است که ترافیک در آن به ویژه تعطیلات و آخر هفته‌ها گاهی به ۱۰ کیلومتر می‌رسد و می‌توان حجم ترافیک جاده ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان و به ویژه در ایام نوروز را با جاده‌های ارتباطی پایتخت به شمال کشور مقایسه کرد .

|

فعالیت شرکت های چارتری یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت هواپیما

فعالیت شرکت های چارتری یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت هواپیما

به طور حتم فعالیت چارتری ها باید محدود شود ، چون یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت ، فعالیت شرکت های چارتری است .

|