آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار فارس بزرگراه شیراز - جهرم - لار را یکی از پروژه های اثر گذار بر شمرد و نقش ملی آن در اتصال جنوب کشور به شمال و مرکز کشور را بسیار پر اهمیت و مهم دانست . عنایت اله رحیمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگراه جهرم – لار افزود : تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه انجام و اعتبارات خوبی نیز اختصاص داده شده و امروز نیز شاهد آغاز عملیات اجرایی ۱۳ کیلومتر از این بزرگراه بودیم . با توجه به در دست اجرا بودن ۳۵ کیلومتر از این بزرگراه و در نظر گرفته شدن اعتبار مناسبی برای ۱۵ کیلومتر دیگر در آینده ای نزدیک شاهد اتمام و بهره برداری از این پروژه خواهیم بود . بنابر این گزارش فیروز تکاور در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه که با حضور استاندار فارس و مدیران استانی و محلی برگزار شد گفت : طول کل مسیر این بزرگراه ۵۳ کیلومتر می باشد که قطعه ۱ به طول ۱۵ کیلومتر توسط شرکت سورمه دژ در دست اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۱۸۰ میلیارد ریال است و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد . قطعه ۲ به طول ۲۵ کیلومتر توسط شرکت سیویل تونل در دست اجرا است و ۳۹۵ میلیارد ریال مبلغ قرارداد آن است و حدود ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد . مهندس تکاور اضافه کرد : قطعه ۳ که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی آن می باشیم حد فاصل کیلومتر ۴۰۰ الی ۵۳ محور جهرم – لار می باشد و پیمانکار آن شرکت بویر عدالت دنا است . مدیر کل راه و شهرسازی مبلغ قرارداد قطعه ۳ را ۳۴۰ میلیارد ریال اعلام و افزود : حجم خاکبرداری این پروژه ۳۲۵۰۰۰ متر مکعب و خاک ریزی ۱۹۵۰۰۰ متر مکعب ، زیر اساس ۲۲۴۰۰ و اساس ۲۲۳۰۰ و همچنین ۴۰۳۰۰ تن آسفالت می باشد . مهندس تکاور در خصوص تعداد ابنیه در طول ۱۳ کیلومتر بزرگراه تصریح کرد : تعداد ۳۴ پل با دهانه های ۱ تا ۱۰ متری در طول مسیر احداث خواهد شد . وی در ادامه مراسم در خصوص بزرگراه شیراز – جهرم نیز افزود : طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .
مطالب مرتبط

بهره برداری از ۲۰ پروژه راهسازی استان فارس همزمان با دهه فجر

بهره برداری از ۲۰ پروژه راهسازی استان فارس همزمان با دهه فجر

احداث و بهسازی ۹۳ کیلومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۸۶ میلیارد ریال از پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر می باشد .

|

اتصال شهرستان پاسارگاد به اقلید با احداث محور ارتباطی جدید

اتصال شهرستان پاسارگاد به اقلید با احداث محور ارتباطی جدید

این محور به طول ۴۶ کیلومتر از پاسارگاد تا روستای سیر بانو در شهرستان اقلید بخش حسن آباد ادامه دارد و ۲۳/۵ کیلومتر آن طی سالهای گذشته و سال قبل زیر سازی و آسفالت شده و ۲۲/۵ کیلومتر به صورت خاکی باقی مانده که ۱۱ کیلومتر آن در دست اقدام می‌باشد .

|

۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در قطعه اول پروژه احداث کمربندی شرقی شیراز

۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در قطعه اول پروژه احداث کمربندی شرقی شیراز

چنانچه مشکلات مالی پروژه حل شود این پروژه می تواند ظرف مدت ۲ سال به بهره برداری برسد و رینگ کمربندی شیراز با اتمام این پروژه به اتمام می‌رسد .

|

اجرای عملیات احداث ۲ محور اصلی و ترانزیت در شهرستان خرامه

اجرای عملیات احداث ۲ محور اصلی و ترانزیت در شهرستان خرامه

بخشی از راههای روستایی شهرستان خرامه نیز که قبلا زیرسازی و آسفالت شده به بهره برداری رسیده و بخش دیگری نیز در دست اقدام می باشد . تعداد دیگری نیز در دست مطالعه و بررسی قرار گرفته است .

|

بهره برداری از باند جدید محور شیراز - گویم در آینده نزدیک

بهره برداری از باند جدید محور شیراز - گویم در آینده نزدیک

باند موجود از شیراز به سمت گویم جوابگوی تردد نبود و نیاز به تعریض مسیر شد و منجر به احداث باند جدید در راستای کاهش ترافیک عبوری و ایمن سازی محور شد .

|