آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه جهرم – لار

طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار فارس بزرگراه شیراز - جهرم - لار را یکی از پروژه های اثر گذار بر شمرد و نقش ملی آن در اتصال جنوب کشور به شمال و مرکز کشور را بسیار پر اهمیت و مهم دانست . عنایت اله رحیمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگراه جهرم – لار افزود : تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه انجام و اعتبارات خوبی نیز اختصاص داده شده و امروز نیز شاهد آغاز عملیات اجرایی ۱۳ کیلومتر از این بزرگراه بودیم . با توجه به در دست اجرا بودن ۳۵ کیلومتر از این بزرگراه و در نظر گرفته شدن اعتبار مناسبی برای ۱۵ کیلومتر دیگر در آینده ای نزدیک شاهد اتمام و بهره برداری از این پروژه خواهیم بود . بنابر این گزارش فیروز تکاور در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه که با حضور استاندار فارس و مدیران استانی و محلی برگزار شد گفت : طول کل مسیر این بزرگراه ۵۳ کیلومتر می باشد که قطعه ۱ به طول ۱۵ کیلومتر توسط شرکت سورمه دژ در دست اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۱۸۰ میلیارد ریال است و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد . قطعه ۲ به طول ۲۵ کیلومتر توسط شرکت سیویل تونل در دست اجرا است و ۳۹۵ میلیارد ریال مبلغ قرارداد آن است و حدود ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد . مهندس تکاور اضافه کرد : قطعه ۳ که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی آن می باشیم حد فاصل کیلومتر ۴۰۰ الی ۵۳ محور جهرم – لار می باشد و پیمانکار آن شرکت بویر عدالت دنا است . مدیر کل راه و شهرسازی مبلغ قرارداد قطعه ۳ را ۳۴۰ میلیارد ریال اعلام و افزود : حجم خاکبرداری این پروژه ۳۲۵۰۰۰ متر مکعب و خاک ریزی ۱۹۵۰۰۰ متر مکعب ، زیر اساس ۲۲۴۰۰ و اساس ۲۲۳۰۰ و همچنین ۴۰۳۰۰ تن آسفالت می باشد . مهندس تکاور در خصوص تعداد ابنیه در طول ۱۳ کیلومتر بزرگراه تصریح کرد : تعداد ۳۴ پل با دهانه های ۱ تا ۱۰ متری در طول مسیر احداث خواهد شد . وی در ادامه مراسم در خصوص بزرگراه شیراز – جهرم نیز افزود : طول این بزرگراه ۱۶۰ کیلومتر می باشد که ۱۴۵ کیلومتر آن بهره برداری شده و ۱۵ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که توسط شرکت زرین دشت در حال اجرا می باشد و مبلغ قرارداد آن ۵۱۶ میلیارد ریال است .
مطالب مرتبط

احداث ۱۰۵ کیلومتر راه روستایی در شهرستان شیراز از سال ۹۶ تاکنون

احداث ۱۰۵ کیلومتر راه روستایی در شهرستان شیراز از سال ۹۶ تاکنون

در خصوص احداث راه های روستایی شهرستان شیراز اقدامات بسیار خوبی انجام شده و از سال ۹۶ تا کنون ۱۰۵ کیلومتر راه روستایی در شهرستان شیراز احداث یا آسفالت شده است .

|

احداث و بهسازی راه های روستایی شهرستان کازرون

احداث و بهسازی راه های روستایی شهرستان کازرون

حجم زیادی از راههای ساخته شده در سالهای گذشته نیز با عنایت به مرور زمان و یا ازدیاد ترافیک عبوری نیاز به ارتقاء و بهسازی و روکش مجدد دارند که طی سالهای گذشته مقداری از این مهم به انجام رسیده است .

|

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح کمربندی شهر نی‌ریز

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح کمربندی شهر نی‌ریز

احجام پروژه شامل ۳۱۰۰۰ متر مکعب خاکریزی ، ۲۴۰۰۰ متر مکعب اساس و زیراساس، ۱۳۲۰۰۰ متر مربع آسفالت ، ۱۵۰۰ متر مکعب پی کنی، ۳۸۰ تن میلگرد و ۴۰۰۰ متر مکعب بتن ریزی است .

|

اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

اتمام بهسازی محور قیر – هنگام تا پایان سال جاری

با مطالعاتی که انجام دادیم مقرر شد ۵ دهانه پل ۶ متری بر روی آب نمای اول و ۴ دهانه پل ۳ متری بر روی آب نمای دوم احداث گردد که جمعا ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و زمان معین شده برای انجام این پروژه نیز ۱۴ ماه است .

|

اعلام آمادگی شرکت راه‌آهن برای انتقال مصدومین و خسارت‌دیدگان سیل اخیر شیراز

اعلام آمادگی شرکت راه‌آهن برای انتقال مصدومین و خسارت‌دیدگان سیل اخیر شیراز

به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به استاندار فارس ، برای انتقال هم‌میهنان آسیب‌دیده در حادثه سیل ...

|