بهره گیری از اینترنت اشیاء در تسریع روند عملیات جاری در بنادر از سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی

با در نظر داشتن واردات حجم وسیع کالاهای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) لزوم مدیریت و کنترل صحیح حمل و نقل درون محوطه ای (انتقال کالا از اسکله به اماکن نگهداری کالا و بالعکس) ضروری است .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) گفت : فرآیند حمل و نقل درون محوطه ای کالاهای اساسی با هدف افزایش بهره وری، سطح کارایی و اثربخشی جابجایی این نوع کالا در مجتمع بندری امام خمینی(ره) هوشمندسازی شد . عادل دریس با اشاره به سیاست گذاری سازمان بنادر مبنی بر هوشمندسازی بنادر و بهره گیری از اینترنت اشیاء در تسریع روند عملیات جاری در بنادر ، افزود : با بهره گیری از فناورهای نوین اطلاعات (IT) ، فرآیند حمل و نقل درون محوطه ای کالاهای اساسی به صورت هوشمند تحت مدیریت قرار گرفت . امروزه کالاهای اساسی در سراسر دنیا در تناژهای بسیار زیاد جابجا می شوند و جابجایی حجم عظیم این کالاها مشکلات خاصی را بر بنادر تحمیل می کند که عموم این مشکلات به عملیات کار با کالا مربوط است . وی بیان داشت : مجتمع بندری امام خمینی(ره) به عنوان بندر هاب غلات کشور بیشترین حجم صادرات و واردات کالاهای اساسی در آن انجام می‌پذیرد . دریس با بیان اینکه بندر امام خمینی (ره) ، تنها بندر پیشگام نسل سوم کشور است که قابلیت ارائه طیف وسیعی از خدمات لجستیکی را به مشتریان خود دارد ، اذعان داشت : با در نظر داشتن واردات حجم وسیع کالاهای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) لزوم مدیریت و کنترل صحیح حمل و نقل درون محوطه ای (انتقال کالا از اسکله به اماکن نگهداری کالا و بالعکس) ضروری است . مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در خصوص مزایای هوشمندسازی حمل و نقل درون محوطه ای کالاهای اساسی بیان داشت : ارتقاء سطح امنیتی، سطح ایمنی ، مدت زمان و کاهش هزینه ، الکترونیکی کردن امور و بهره گیری از توان نیروی انسانی متخصص زمینه ساز جذب بیشتر ترافیک دریایی ، رضایتمندی مشتریان و وفادار کردن آنها در خصوص بهره گیری از خدمات عرضه شده در مجتمع بندری امام خمینی(ره) می شود . دریس با بیان پیشگامی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در بهره گیری از فناوری های نوین اطلاعات در زمینه ارائه خدمات بندری ، تصریح کرد : تکمیل و بهره برداری از پروژه هوشمندسازی حمل و نقل دورن محوطه ای کالاهای اساسی در این مجتمع بندری با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مدیریت و برنامه ریزی معاونت اموربندری و اقتصادی همزمان با دهه مبارک فجر سال جاری صورت پذیرفته و تکمیل و اجرایی شدن آن سبب بروز تحول چشمگیری در بهینه سازی عملیات تخلیه و بارگیری کالای اساسی و ارتقای سطح رضایتمندی صاحبان کالا شده است .
مطالب مرتبط

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه های جاده های دسترسی به بندر امیرآباد

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه های جاده های دسترسی به بندر امیرآباد

در این بازدید که برای دومین بار در روزهای اخیر توسط مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی انجام شده است پیشرفت فیزیکی ، چالش ها و مشکلات این پروژه ها مورد بررسی قرار گرفت .

|

استقبال بندر امیرآباد از سرمایه گذاری ایرانیان حاضر در داخل و خارج از کشور

استقبال بندر امیرآباد از سرمایه گذاری ایرانیان حاضر در داخل و خارج از کشور

بندر امیرآباد از تمام زیرساخت های ممکن جهت سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی ، تجاری ، اقتصادی و گردشگری برخوردار است .

|

رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

رشد ۶۰۰ درصدی در بخش ساخت و توسعه بنادر طی چهار دهه اخیر

در بنادری مثل شهیدرجایی ، امام خمینی (ره) و امیرآباد نیز هر آنچه به جز تجهیزات استراتژیک در پسکرانه بنادر وجود دارد تماما برای بخش خصوصی است و این مسئله نشان می‌دهد که علی رغم مشکلاتی نظیر جنگ ، تحریم ، وقایع داخلی و فضای رقابتی با بنادر حوزه جنوب ، توانسته‌ایم چنین عملکردی را ...

|

تشریح کارنامه عملیاتی بندر شهید رجایی طی ۱۰ ماه سال جاری

تشریح کارنامه عملیاتی بندر شهید رجایی طی ۱۰ ماه سال جاری

از آغاز امسال تا ابتدای بهمن ماه ، سه هزار و ۴۰ فروند شناور در اسکله های چهل گانه بندر شهید رجایی پهلو گرفتند که از این تعداد ، دو هزار و ۵۵۰ فروند مربوط به کشتی های با ظرفیت بالای هزار تن بوده است .

|

برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

برگزاری همایش مدیران مالی سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر

استان بوشهر با قدمتی چند هزار ساله در حوزه دریا و دریانوردی و دارا بودن بیشترین مرز آبی با خلیج فارس از موقعیت ویژه ای برخوردار است که می طلبد نسبت به پویایی و توسعه بیش از پیش آن اهتمام ویژه انجام شود .

|