فرودگاه تبریز ؛ نقطه مواصلاتی مهم در غرب کشور

این فرودگاه دارای دو باند است که یکی از آنها روکش بتنی دارد و دیگری روکش آسفالت و امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را دارا هستند و با وجود سامانه‎های کمک ناوبری ILS ، DME ، DVOR و NDB ایمنی بالایی را برای نشست و برخاست هواپیماها فراهم کرده است .

به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرودگاه تبریز ضمن فراهم کردن سهولت دسترسی نخبگان سیاسی ، اقتصادی و علمی به شرق کشور و شهر مهمی چون تبریز به یک نقطه ارتباطی داخلی مهم در غرب کشور و همچنین ارتباط با کشورهای همسایه غربی تبدیل شده است . به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و به منظور بیان دستاوردهای ایران در این سال‎ها ، روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران اقدام به تهیه و انتشار گزارشی از روند توسعه و فعالیت فرودگاه‎های کشور کرده است . این فرودگاه دارای دو باند است که یکی از آنها روکش بتنی دارد و دیگری روکش آسفالت و امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را دارا هستند و با وجود سامانه‎های کمک ناوبری ILS ، DME ، DVOR و NDB ایمنی بالایی را برای نشست و برخاست هواپیماها فراهم کرده است . در حال حاضر ۱۴ شرکت هواپیمایی در این فرودگاه فعال هستند و این نشان از اهمیت این فرودگاه دارد ، فرودگاهی که در سالهای پس از انقلاب تحولات زیادی را در خود دیده است ، نظیر : نصب و راه‎اندازی سامانه‎ها و دستگاه‌های ارتباطی سوئچینگ ، RCAG ، بی‌سیم‌های AM و FM ، خطوط مخابراتی (ماکرویو ، هات لاین ، تلفن ، فاکس) تلکس ، فرستنده‌ها و گیرنده‌ها، سانترال تلفن ، سیستم رکودر و ATIS و همچنین دستگاه‌های نظارتی نظیر سایت رادار دستجرد آذرشهر ، AMD و ING1010 . ساخت و تکمیل باند اصلی (بتنی) فرودگاه ،‌ نصب و راه‌اندازی سیستم روشنایی باند اصلی (بتنی) از نوع catII ، احداث تصفیه‎خانه فاضلاب ، احداث پارکینگ طبقاتی خودرو ، نصب و راه‎اندازی سیستم روشنایی باند دوم، بهسازی عوامل پروازی باند دوم فرودگاه تبریز ، احداث ساختمان برج مراقبت پرواز و تکنیکال بلاک ، احداث سردر ورودی ،‌ احداث ساختمان یگان حفاظت هواپیمایی استان ،‌ احداث ساختمان پلیس فرودگاه‎های استان ، احداث ساختمان VIP ، احداث ساختمان CIP ، احداث پارکینگ هواپیما (اپرون) ، احداث و تجهیز موتورخانه مرکزی ترمینال ،‌ احداث ساختمان ، احداث ترمینال ۳ و ۴ ، احداث ترمینال حج ، احداث ترمینال مستقبلین از دیگر اقدامات انجام شده در این فرودگاه است . همچنین احداث اتاق‌های پست روشنایی باند ، احداث ساختمان دیزل ژنراتورها ، خرید و نصب تیغه برفروب ، تهیه و نصب دستگاه‎های دیزل ژنراتورهای Non- Breaker ، بهسازی پوشش سقف ترمینال ۴ فرودگاه ، توسعه ترمینال ۳ به متراژ ۱۰۰۰ مترمربع ، پروژه توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسی‎وی‎های ارتباطی ، پروژه عملیات آسفالت‎ریزی جاده دسترسی ترمینال و نصب و راه‌اندازی شبکه اتوماسیون اداری و سیستم جدید اعلان پرواز (شبکه LAN) از جمله اقداماتی است که در حوزه عمرانی و توسعه‎ای در این فرودگاه انجام شده است .
مطالب مرتبط

پذیرش ۳۷۵۰ زائر حج تمتع در سومین روز از عملیات بازگشت حجاج

پذیرش ۳۷۵۰ زائر حج تمتع در سومین روز از عملیات بازگشت حجاج

از ۳۹ پرواز انجام شده تا صبح امروز ، ۳۳ پرواز از فرودگاه مدینه و شش پرواز از فرودگاه جده انجام شده‎اند .

|

فرودگاه ساری میزبان اولین پرواز بازگشت زائران حج تمتع

فرودگاه ساری میزبان اولین پرواز بازگشت زائران حج تمتع

با توجه به اینکه پروازهای بازگشت با فشردگی زمانی بیشتری انجام می‎شود امکان دارد با بروز تاخیر ، حتی دو پرواز به طور همزمان به یک فرودگاه برسند که در این مواقع به خصوص در فرودگاه‎هایی که محدودیت‎های در آنها وجود دارد ، نیاز به وجود یک هماهنگی و مدیریت خوب میان ایران ایر، ...

|

تاکید بر روان‎سازی و سرعت در اجرای پروژه‎های در دست اجرای فرودگاه مهرآباد

تاکید بر روان‎سازی و سرعت در اجرای پروژه‎های در دست اجرای فرودگاه مهرآباد

اولویت اول استانداردسازی و سپس سرعت در بهره‎بهرداری از پروژه‎هایی است که به طور مستقیم با مسافر ارتباط دارند .

|

افتتاح چند پروژه عمرانی و فرودگاهی در فرودگاه‎های مشهد و گناباد در هفته دولت

افتتاح چند پروژه عمرانی و فرودگاهی در فرودگاه‎های مشهد و گناباد در هفته دولت

به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان رضوی ، با اشاره به اینکه پروژه‎های توسعه‎ای فرودگاه مشهد و گناباد به خوبی در حال ...

|

افتتاح آشیانه شرکت هواپیمایی آتا در فرودگاه تبریز طی هفته دولت

افتتاح آشیانه شرکت هواپیمایی آتا در فرودگاه تبریز طی هفته دولت

با توجه به اینکه فرودگاه تبریز پایه و بیس هواپیمای آتا است با تمام وجود برای افزایش پرواز و نیز ارتقای سطح خدمات تلاش خواهیم کرد .

|