برگزاری نشست کارگروه بندر هوشمند در اداره بنادر و دریانوردی بوشهر

یکی دیگر از مواردی که به شدت به آن توجه می شود پالایش پروژه ها خواهد بود بدین معنی که در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثر هستند در اولویت قرار دارند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در نشست کارگروه بندر هوشمند ، گفت : پالایش پروژه ها برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و در همین راستا ، در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه‌هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثر هستند ، در اولویت قرار دارند . با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر ، نشست کارگروه بندر هوشمند در دفتر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ، برگزار شد . محمد مهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ابتدای این  نشست گفت : یکی از جنبه‌های اصلی و موثر در پروژه‌های اسمارت‌پورت در بنادر دنیا ، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق است . همزمانی امضای تفاهم نامه میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه آزاد بامطرح شدن موضوع اسمارت‌پورت باعث شد این دانشگاه سریعا تیمی را تشکیل بدهد و این موضوع را دنبال کند . وی تاکید کرد : توقع ما از کارگروه تعریف شده در دانشگاه آزاد و هر دانشگاه معتبر دیگر این است که هم در تعریف پروژه و هم در انجام پروژه با اداره کل بنادر و دریانوردی استان تعامل و همکاری تنگاتنگ داشته باشند . این اداره کل در انجام پروژه اسمارت پورت از رویه های معمول گام را فراتر گذاشته و از کارگروه تشکیل شده خواستیم که خودشان با استقرار در بندر بوشهر تمامی زوایا را شناسایی و نیاز های بندر را استخراج کنند . بنچاری اضافه کرد: یکی دیگر از مواردی که به شدت به آن توجه می شود پالایش پروژه ها خواهد بود بدین معنی که در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثر هستند در اولویت قرار دارند . یکی از توافقات صورت گرفته در این نشست ، توافق بر انجام بازدیدها و مستقر کردن نیروها در بخش عملیاتی بندر بوشهر است . به این دلیل که رویکرد ما نسبت به عملکرد شاخص‌های بندری پر رنگ تر از جنبه های دیگر خواهد بود . وی بیان کرد : دیگر جنبه های مهم پروژه اسمارت پورت نیز می توان به ارتباط موثر فی ما بین صنعت و دانشگاه اشاره کرد و با رویکردی که دارد می تواند یک الگوی خوب مبنی بر همکاری دانشگاه ها با یک محیط صنعتی ،اجرایی همانند اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر باشد . بحمدلله تیم تشکیل شده در دانشگاه آزاد بوشهر تیم خوب و فعالیست و امیدداریم با کمک این عزیزان این اتفاق مهم در بندر بوشهر صورت پذیرد . مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطرنشان کرد : این اداره کل در به ثمر نشستن هر چه بهتر این موضوع با دیگر دانشگاه های معتبر داخلی  و دانشگاه های خارجی نیزگفتگو ها و پیگیریهای لازم را انجام خواهد دادو این مهم را پیگیری خواهد کرد . در ادامه این نشست دکتر عبدالهی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام آمادگی همه جانبه  دانشگاه آزاد در انجام  این مهم ، عنوان کرد : در تسریع حرکت به سمت بندر هوشمند در هر زمینه آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز از نیروهای توانمند ، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و پیاده سازی کنند .
مطالب مرتبط

نجات شناور حامل بار صادراتی از غرق شدن در اسکله دیلم

نجات شناور حامل بار صادراتی از غرق شدن در اسکله دیلم

در این عملیات که حدود یک ساعت نیم به طول انجامید ۲۰۰ هزار لیتر آب از لنج تخلیه شد و لنج صحیح و سالم به مالک تحویل داده شد .

|

بررسی مشکلات فعالان اقتصای استان بوشهر در حوزه امور بندری

بررسی مشکلات فعالان اقتصای استان بوشهر در حوزه امور بندری

در خصوص رفع مشکلات مربوط به حوزه توسعه تجارت در حوزه بنادر کمک ها و اقدامات خوبی برای صورت گرفته که قابل تقدیر است . باید از همه ظرفیت‌‌ها برای حل مشکلات سایر بنادر موجود در استان استفاده شود تا شاهد رونق بیش از پیش این بنادر باشیم .

|

لزوم حفظ و ارتقاء مزیت های غیرقابل رقابت بندر امام خمینی (ره)

لزوم حفظ و ارتقاء مزیت های غیرقابل رقابت بندر امام خمینی (ره)

صیانت از سرمایه انسانی برای سازمان بنادر و دریانوردی اهمیت بالایی دارد و به عنوان مهمترین ارزش های سازمانی به طور مستمر مورد توجه و پایش قرار گیرند .

|

بررسی ظرفیت کشتی های قابل تردد در بنادر بوشهر توسط چینی ها

بررسی ظرفیت کشتی های قابل تردد در بنادر بوشهر توسط چینی ها

اکنون ظرفیت پهلوگیری کشتی های ۳۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم است و با پایان عملیات لایروبی کانال دسترسی پایانه کانتینری در جزیره نگین ظرفیت کشتی های قابل تردد به ۵۰ هزار تن افزایش پیدا می کند .

|

بازدید سرمایه گذاران چینی از فعالیت های دریایی و بندری در بندر بوشهر

بازدید سرمایه گذاران چینی از فعالیت های دریایی و بندری در بندر بوشهر

مجتمع بندری نگین یکی از بخش های قابل توجه در توسعه بندر بوشهر به شمار میرود که میتوان آنرا بعنوان یک فرصت مناسب جهت سرمایه گذاری عنوان کرد .

|