برگزاری مراسم معرفی هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ در فرودگاه مهرآباد

طی ۲ سال گذشته شرکت های هواپیمایی ایران قراردادهای خرید هواپیما با شرکت های ایرباس ، بوئینگ و اِی تی آر ایتالیا را به امضا رسانده اند که تعدادی از این هواپیماها به ناوگان هوایی کشور پیوسته است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از ورود یک فروند هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ همراه با تیم مهندسی این هواپیما به فرودگاه مهرآباد برای معرفی قابلیت های آن به شرکت های هوایی خبر داد . مقصود اسعدی سامانی امروز دوشنبه در حاشیه مراسم معرفی این هواپیما در جمع خبرنگاران افزود : این هواپیما بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار قیمت دارد و اجاره یا خرید آن نیازمند مجوز اداره خزانه داری آمریکا (اوفک) نیست . وی با بیان اینکه چند شرکت ایرانی برای استفاده از این هواپیما ابراز علاقه کرده اند ، اظهار داشت : اکنون ۱۰ درصد پروازها در ۴۵ فرودگاه کشور انجام می شود و استفاده از هواپیماهای کوچک در این فرودگاه ها برای شرکت های هوایی صرفه اقتصادی دارد که در عمل می تواند این فرودگاه ها را به یکدیگر متصل کند . این هواپیما ساعت هفت صبح امروز وارد فرودگاه مهرآباد شد و قرار است ظرفیت های آن توسط شرکت روسی برای شرکت های هواپیمایی معرفی شود . این هواپیما در نمایشگاه هوایی ۲۰۱۸ سنگاپور شرکت کرده بود که در مسیر خود به مسکو، امروز وارد تهران شد و بعد از ظهر امروز به روسیه پرواز می کند . آذر ماه سال گذشته «الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه از برنامه کشورش برای فروش هواپیمای سوپر سوخو ۱۰۰ به ایران خبر داده و گفته بود : هدف از این اقدام ، افزایش همکاری های اقتصای و تجاری دوجانبه است . سوخو سوپر جت ۱۰۰ یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای با ظرفیتی بین ۷۵ تا ۹۵ صندلی است که شرکت روسی سوخو از سال ۲۰۰۰ میلادی طرح ساخت آن را کلید زد و از سال ۲۰۰۸ میلادی وارد صنعت هوایی جهان شد . امکان خرید هواپیماهای نو مسافربری از بندهای مهم برنامه جامع اقدام مشترک ایران و گروه ۱+۵ بود که زمینه نوسازی ناوگان هوایی ایران را فراهم کرد . طی ۲ سال گذشته شرکت های هواپیمایی ایران قراردادهای خرید هواپیما با شرکت های ایرباس ، بوئینگ و اِی تی آر ایتالیا را به امضا رسانده اند که تعدادی از این هواپیماها به ناوگان هوایی کشور پیوسته است .
مطالب مرتبط

رشد استفاده از فرودگاه‌های کوچک با خرید هواپیماهای کوچک و منطقه‌ای

رشد استفاده از فرودگاه‌های کوچک با خرید هواپیماهای کوچک و منطقه‌ای

ورود ۸ فروند ای‌تی‌آر تاکنون گام بزرگی برای بهره‌برداری از این فرودگاه‌ها محسوب می‌شود . بی‌شک با ورود باقی هواپیماهای خریداری شده از این نوع ، می‌توان به رونق پروازهای محلی و منطقه‌ای امیدوار بود .

|

سن بالای ناوگان مهم‌ترین معضل حمل و نقل هوایی کشور

سن بالای ناوگان مهم‌ترین معضل حمل و نقل هوایی کشور

در چند سال گذشته قدم‌های خوبی در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی برداشته‌ایم . این توانایی را باید تقویت کنیم تا بتوانیم در آینده هواپیما‌هایی با ساخت ایران داشته باشیم تا کمتر به خارج برای تأمین قطعات وابسته باشیم .

|

سرنوشت قرارداد ایران ایر و بوئینگ در صورت خروج آمریکا از برجام

سرنوشت قرارداد ایران ایر و بوئینگ در صورت خروج آمریکا از برجام

اگر آمریکا همین امروز هم بخواهد از برجام خارج شود ، این موضوع تاثیری در مجوزهایی که اوفک برای فروش هواپیماها صادر کرده است ، نخواهد گذاشت . تصمیمات جدید نمی تواند بر گذشته حاکم باشد .

|

کاهش پروازها به دلیل بالا بودن عمر ناوگان هوایی کشور

کاهش پروازها به دلیل بالا بودن عمر ناوگان هوایی کشور

باید با الگوگیری از کشورهای موفق هواپیماهای فرسوده را از رده خارج کرده و به خرید هواپیماهای جدید اقدام کنیم زیرا بازدهی آن را خیلی زودتر از موعد خواهیم دید .

|

ردیابی مسیر مالی ایران در قراردادهای خرید هوپیما توسط غربی ها

ردیابی مسیر مالی ایران در قراردادهای خرید هوپیما توسط غربی ها

هواپیماهای ATR در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و می‌توانند به فرودگاه‌های کم‌برخوردار و همچنین شهرهای کوچک نیز خدمت‌رسانی کنند چرا که علاوه بر مصرف سوخت کم ، نیازمند تجهیزات بسیار کم فرودگاهی بوده و در عین حال قادر به ارائه بهترین کیفیت خدمات به مسافرین هستند .

|